Skip to content

Zkušenosti z cest po Indii

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Zážitky, zkušenosti a informace z cest po Indii

Indie 2013 ➤ Indie 2014  ➤ Indie 2015  ➤ Indie 2016

Poznámky z dlouhodobých pobytů a cestování po Indi.

Zápisky psané za běhu a odkazy na již zpracované stránky.

 

Druhé dlouhodobé poznávání Indie – Fáze 1.

Pozvolné cestování z Dillí přes místa jako je Agra, Mathura, Vrindavan, Khajuraho, Calangute v Goa, Ernakulam, Fort Cochi a Munnaru, až na jih Indie do Varkaly v Kerala.

Cesta na jih. První fáze šesti-měsíčního cestování po Indii.


Cesta na jih. První fáze šesti-měsíčního cestování Indií

 

Dillí – New Delhi

Red Fort, New Delhi Indie
Red Fort, Dillí. New Delhi Indie

Do Dillí přilétáme brzy ráno. Ještě nevíme, jak skvělá a super-rychlá linka metra spojuje  letiště s dvacet kilometrů vzdáleným centrem obrovkého dvacetimiliónového Dillí. „Delhi Airport Metro Express“ otvírá až v 5:30 a tak před letištní budovou kupuji v boudě lístek na předplacené PREPAID TAXI za Rs 450.
Letištní Metro Expres stojí Rs 150 za osobu. Pro osamělého cestovatele nejlevnější a super rychlý způsob, jak se dostat do centra.

Předplacené Taxi:  „Prepaid Taxi“ je v Indii nejjistější varianta přepravy z letišť a větších železničních nádraží.
Je provozováno státní organizací a má fixní ceny. Ceny jsou nižší, než se cestovatelům snaží vnutit ti taxikáři, kteří se snaží zákazníka odchytnout ještě, než stačí vyjít z budov letišť, nebo nádraží a zorientovat se. Platí se předem a za taxi, ne za osobu. Máte jistotu, že po vás taxikář v cíli cesty nebude požadovat vyšší, než dohodnutou cenu.

Cesta taxíkem z letiště

Po zážitku z cesty z Bombayského letiště očekávám šok, mumraj, špínu, slamy, ale cesta z letiště v Dillí z větší části vede celkem čistými a upravenými oblastmi města. Je velmi brzy ráno a tak je jen velmi mírný provoz.  Slunce již vyšlo, ale přes směs smogu a mlhy vytváří na obloze jen matně rozmazanou světlou skvrnu….

Základní informace o Dillí, mezinárodní letiště, doprava z letiště, metro, taxi, autobusy.

➤ Informace o New Delhi: ➤ Dillí – New Delhi


 

Agra

Cesta autobusem do Agry, závod rikšou s autobusem, ubytování… Taj Mahal

➤ informace a zkušenosti: Agra

 

 

Vrindavan

– cesta autobusem z Agra přes Mathura do Vrindavan (Agra – Mathura 62 rs hopsa-bus)
– ubytování ve Vrindavan ( 400 rs /pokoj, 2 osoby)
– Hare Krishna, temples, hare turisti a rusové… spirituální masturbace

 

 

Zpátky v DELHI

8.12.2013

Autobus z Agry do Dilí

Večer předem jsem si koupil na makemytrip.com jízdenku za 520 rs.
Rikša tvrdil, že je to 15km (Google Mapy ukazují 10km) smlouvaný na 150 rs
Na autobusovém nádraží jsem zjistíl, že jsem si omylem koupil jízdenku až na další den a tak jsem si musel koupit v autobuse novou. Stála méně než 500 rs.

Na to, že je to do Delhi necelých 200 km, je to dost vysoká cena. ( 600 km z Mumbaie do Goa mě stálo jen 600 rs ).

Ale zato se jede 3 hodiny po dálnici… a několikrát platí mýtné.

Po té, co jsem navštívil Agru podruhé na cestě z jižní Keraly, cestoval jsem do vlakem. Cesta lůžkovým vozem z Agry do Dillí stála jen Rs. 178 a trvala zhruba 3 hodiny.

Delhi … trvalo dlouho, než jsem se přesunul z místa, kde mě vyklopil autobus až do Lodi Gardens. Tam se od 12:30 konalo měsíční CauchSurfing setkání. Na setkání se dostavilo asi 15 lidí různých národností. Bylo to velmi příjemný picnic na trávě v parku, pod mohutnými stromy.

…. nabídka jít na jazz koncert

…. nabídka CS bydlení přijata. S báglem odjíždím k univerzitnímu studentovi. Ještě netuším, že u něj zůstanu bydlet celých 12 dní (?)

8.12.2013

– Natáčení ve škole. Příprava a doučování dětí, které z nějakých důvodů nemohli nastoupit školní docházku

– Návštěva skládky se slumy

– Ulice s produkty recyklace textilií

… a stále skvělá domácí Indická kuchyně

 

➤ Informace o New Delhi: ➤ Dillí 2014 + 2013

 


25.12.2013

Khajuraho

Khajurahoa okolí je plné unikátních chrámů ale zároveň je pro mě do této doby místo nejnepříjemnější.
Tolik obtěžování místními prodejci, hotelovými naháněči a podvodníky jsem ještě v Indii nezažil.

Je velmi nepříjemné poslouchat donekonečna stejné otázky dotěrných prodejců a dohazovačů.
Hallo my friend! Where do you come from? Where you go?
Ahoj příteli! Odkud jsi? Kam jdeš?

A když si myslíte, že jste potkali příjemné místní Indy, nakonec se po dvou dnech dostanete do situace, že po vás požadují nesmyslné sumy za to, že vás pozvali domů na snídani.

Je to smutné, protože po takových zkušenostech budete nejspíš ignorovat i to malé procento krásných a čistých místních lidí.

Proto se raději pohybuji v oblastech kam běžně noha turisty nevkročí a místní jsou krásní a přívětiví a nemají jedinou myšlenku vás obrat.

➤ informace a zkušenosti: ➤ Khajuraho

 


Cesta z Khajuraho do Goa

Ajajaj… protože nerad plánuji, snažil jsem si koupit jízdenku na cestu vlakem příliš pozdě.

Vlak vyprodaný. Dostal jsem se na „waiting list“, seznam čekajících, jestli se nějaké místo ve vlaku uvolní, na pozici 64.

Jízdenku z Khajuraho do Jansi junction jsem si koupil on-line a dostal jsem se tam bez problémů.
Tam vlak křižuje rychlík do Goa a Keraly.

Z Jansi ale problém. Snažil jsem se slečně na nádraží za přepážkou vysvětlit, že se chci dostat na seznam „Tourist Quota“, procento jízdenek vyhrazené pro turisty… ale nakonec od ní obdržel podezřele levnou jízdenku v nejnižší třídě.
Ta byla na první pohled přeplněná k prasknutí… česky přeloženo = pro Evropana hardcore až nepřežitelné.
1200 Km vlakem bez místenky, tak to je opravdový hardcore zážitek.

 

Goa, Calangute

Netušil jsem, že se někdy znovu ocitnu v Calangute.

5.leden 2014

Další on-line pokus o zakoupení jízdenky na vlak do Kochi, Kerala neúspěšný.
Clear Trip, jediný, kde lze koupit jízdenky na vlaky a autobusy v Indii s neindickou debetní kartou, dnes neukazuje všechna vlaková spojení do Keraly.
Na serveru Make My Trip, který nebere jiné, než jen indické karty a mezinárodní kreditní karty se mi krásně zobrazují všechny možné vlaky. Bohužel 3 týdny před mým plánovaným odjezdem z oblasti Goa jsu již téměř všechna místa ve vlacích vyprodaná.

Jdu asi 2 km po pobřeží, přes Calangute Beach a Baga Beach, proti mimořádně silnému větru až do Baga.

V Baga skvělé street food a náhodou sedím vedle skupiny hochů z Keraly. Píšou mi do zápisníku tipy na zajímavá místa v Kerale.

Nakonec nacházím internetovou kavárničku, která se zároveň nazývá cestovní kanceláří a ve velmi stísněném prostoru nakonec získávám jednu z posledních jízdenek do rychlíku

22:10
Před chvílí jsem civěl ve dveřích na holiče, jak profesionálními tahy holí břitvou klientovi podbradek a přitom upřeně sleduje televizi zavěšenou u stropu.
Holt Indický profesionál!

Holič si po chvíli všimnul jak na něj čučím a šermujíc břitvou kolem ucha klienta na mě volá: „Hallo my frrriend! Chceš také oholit?“
… utekl jsem.

➤ Zajímavá místa v Indii  ➤ Calangute a Baga Beach, pláže v Goa


Cesta do Keraly

Hedvábná Stezka, to je jsou snad nejlepší stránky o cestování do exotických krajin na Českém internetu. Zanechal jsem tam v diskuzi o Indii několik podnětů a otázek. Přes tyto mé příspěvky mě kontaktovala jedna slečna, s tím že se chystá sama na dlouhodobé cestování Indií.
Přestože již procestovala mnoho zemí světa, nikdy ještě nenavštívila tak exotickou zemi jako je Indie. Stejně, jako jsem měl kdysi já, tak i ona před svou plánovanou cestou do Indie hledala informace a odpovědi na mnohé otázky ohledně cestování po Indii. Snažil jsem se jí pomoci a předat jí své dosavadní zkušenosti ze svého prvního dlouhého pobytu v Indii.
Dle mého názoru by neměla krásná mladá dívka cestovat sama po Indii. Tahle země není ideální pro bílé dívky a ženy a některé oblasti v Indii jsou pro Evropanky vyloženě nebezpečné.

Poradil jsem jí tedy, aby začala své Indické dobrodružství příletem do Kochi v Kerale.
Kerala je všeobecně známá nízkou kriminalitou a lidé jsou tu přívětiví.

Jelikož jsem se po delší době prožité v New Delhi a oblastech na severu Indie a později v Goa chystal do Keraly, načasoval jsem svůj příjezd do Cochi v Kerale tak, abych tam přijel den před jejím příletem a měl tak čas zmapovat místo a okolí Fort Cochi.

Do Kochi přes Ernakulam

Z Goa jedou vlaku du Ernakulam. Odtud je třeba se do Fort Kochi vzdáleného asi15 km přesunout rikšou, taxíkem, nebo autobusem.
Spím si tak ve vlaku a najednou mě nějakej chlapeček tahá za ruku a něco na mě drmolí Keralštinou. když se probírám, chlapeček mizí uličkou vagónu a já zjišťuji, že celý vagón je prázdný a stojí na nádraží.  Honem slézám z pryčny a rozhlížím se přes mříže… a ejhle. Vlak stojí už nevím jak dlouho na nádraží Ernakulam, všichni cestující vystoupily a mě nechali spát.


Munar, Kerala

Nádherné místo v horách. Kopce a úbočí hor porostlé čajovými plantážemi. Jedno z nejkrásnějších míst, které jsem v Indii navštívil.

➤ Zajímavá místa v Indii  ➤ Munnar, Kerala


 

Varkala, Kerala

Malé město na jiho-západním pobřeží Indie. Pěkná pláž „Varkala Beach“ s útesem. Liduprázdné pláže na jih i na sever od Varkaly.

➤ Zajímavá místa v Indii  ➤ Varkala, Kerala

 


Další cestování po Indii

Z jihu Indie podél západního pobřeží až na sever

 • Cesta zpátky na sever: jižní Kerala > Goa, s dvoudenní přestávkou ve Fort Kochi a pak dál směr Goa přes Calangute Beach do Arambolu, na Arambol Beach pláž.
  [Kerala] [Goa] [Calangute] [Arambol]

  • Z Arambolu do Mumbaje autobusem (vlaky měsíc předem vyprodané)
 • Mumbai: zavazadla do úschovny na nádraží a do večera toulání se Bombají
  • Mumbai > Ahmedabád, cesta vlakem sleeper S3
 • Ahmedabad – hledání hotelu, návštěva textilního muzea a muzea umění. Smog, hluk, špína a prach v oblastech kolem nádraží.
  • Ahmedabad > Udaipur – vlakem sleeper S3
 • Udaipur: pěkný hotel s výhledem na jezero, relax, výšlapy do města a na trhy
  • Uaipur > Jaipur – vlakem sleeper S3
 • Jaipur: Nádherně barevný a hlučný festival. Pink City – Růžové Město, paláce. Autobusem do muzea textilu a na bývalou vojenskou pevnost.
  [Jaipur] [Rajasthan]
 • Agra: Potřetí během půl roku v Agře. Taj Mahal a relax. Hotel India Inn.
  [Agra] [Taj Mahal] [Uttar Pradesh]

  • Agra – New Delhi vlakem sleeper S3.
   V Dillí pouze přestup na vlak do Haridwar a z Haridwaru autobusem do Rishikesh
 • Rishikesh
  • Nacházíme nádherný luxusní hotel. Za velký pokoj ve třetím patře s výtahem, klimatizací, s krásnou koupelnou, balkónem s výhledem na kopce podhůří Himalájí, a LCD televizí se mi nějakým zázrakem daří usmlouvat cenu Rs. 400 (2 osoby). Později zjiišťuji že běžná cena za takovýto pokoj v tomto hotelu je Rs.1200.
  • výlety na zapůjčeném skútru do okolí a k vrcholům kopců
   [Rishikesh
 • New Delhi: poslední dubnové dny v rozpáleném Dillí. Ubytování na Paharganj, blízko železničního nádraží „New Delhi“ a stanice metra „New Delhi“. Návštěva Tibetské Kolonie, … vedro, teploty ke 40°C
  [Dillí – New Delhi]

 


Cesta z Mumbai do Goa a pozdější dlouhé cestování napříč Indií
2014 – 2015

 • Mumbaj > Goa: Thivim > Arambol
 • Vánoce, Silvestr a Nový rok v Arambolu, Goa
 • Cesta na letiště a zpět: Arambol > Mumbai Airport > Arambol

Cestování po Indii 2014 – 2015 krok za krokem ➤

Cestování ze západního pobřeží na severo-východ Indie a zpět
2015

Po třech měsících na západním pobřeží Indie v Goa, si užíváme opravdovou Indii. Měsíc pozvolného cestování napříč Indií. Celkem 6.000 km.

 • Arambol > nádraží Pernem > Madgaon
 • Madgaon > Agra
 • Agra > Varanasi
 • Varanasi > Jaipur
 • Jaipur > Aimer > Pushkar
 • Pushkar > Ajmer > Goa
Arambol =➤ Madgaon =➤ Agra =➤ Varanasi =➤ Jaipur =➤ Pushkar =➤ Goa
Článek o současném cestování a dlouhodobém pobytu v Indii:
➤ Cestování po Indii 2015 krok za krokem ➤

Zajímavá místa Indie

Rozšiřující se seznam zajímavých míst v Indii. Informace, zážitky, zkušenosti.
Nové články o místech, které jsem navštívil postupně přidávám do rubriky:
➤ informace a zkušenosti:  ➤ Zajímavá místa v Indi ➤ 


 

Indie 2013 ➤ Indie 2014  ➤ Indie 2015  ➤ Indie 2016

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

2 thoughts on “Zkušenosti z cest po Indii

 1. Zuzana says:

  Ahoj, chci prvně pochválit tvoje stránky a rovnou se zeptat, jestli máš nějaké zkušenosti, resp. proč nedoporucujes cestování po indii ženám bez doprovodu. Chci jet v listopadu s mámou do oblasti varanasi, popř. i jinam, ale v indii ještě ani jedna z nas nebyla. Bývá tohle samostatne cestování pro ženský v indii problem? Díky moc. Zuzka

  Odpovědět
  • Marek says:

   Varanasi doporučuji navštívit.ˇ Má dobrou atmosféru. Jezdí tam celkem dost cestovatelek. Když bílé dívky a ženy neběhají po setmění po ulicích, a budou slušně oblečené, (příliš neobnažené), mohou se cítit bezpečně. https://nacaj.cz/indie/varanasi-uttar-pradesh/

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *