Skip to content

Palolem – Goa

Palolem Beach je jedna z nejpěknějších pláží v Goa. Písečná pláž chráněná v oválném zálivu, na obou koncích ohraničená vyvýšenými útesy. Díky této dispozici je zde moře většinou velmi klidné a vhodné pro ty, kteří se obávají větších vln…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Palolem Beach je jedna z nejpěknějších pláží v Goa

Palolem Beach. Pláže v Goa. IndieVíce fotografií v galerii: ➤ Palolem, Goa ➤

 

Písečná pláž Palolem je chráněná v oválném zálivu a na obou koncích ohraničená vyvýšenými útesy. 
Díky této dispozici je zde moře většinou velmi klidné a vhodné pro ty, kteří se obávají větších vln.

Palolem Beach se stala velmi oblíbenou pláží a tak je zde  v nejvyšší sezóně (od půli prosince do půli února) až příliš turistů. 
Pláž je lemována restauracemi a bary, ubytovacími resorty s dřevěnými chatkami. Na pláži bývá větší množství rybářských lodí a i to jí dodává pěknou atmosféru.

V Palolem jsou dvě hlavní cesty. Jedna, kterou do Palolem přijíždíte a na ní kolmá, vedoucí k pláži. Po obou stranách těchto cest je množství restaurací, obchůdků se suvenýry, kořením i běžným zbožím.
Na počátku a konci cesty vedoucí k pláži najdete i dva obchody prodávající bohatý výběr alkoholických nápojů za státem regulované ceny. 
Poblíž pláže je také parkoviště, kde si můžete najmout TAXI či rikšu, půjčit motorku nebo skútr.

Palolem je známá svým nočním životem a zábavou, (oproti klidnějším plážím jako je například nedaleká Agonda Beach ).
V resortu u jižního útesu se konají full-moon party a speciální „Silent-Noice“ party, kdy účastníci tancují na hudbu která jim společně zní v zapůjčených bezdrátových sluchátkách.

Doprava

Jak se dostat do Palolem a z Palolem?

Nejbližší městečko vzdálené necelé 3 km je Chaudí
Na kraji Chaudi je autobusové nádraží Canacona (Canacona Bus Stand).  Odtud jezdí pravidelné autobusy až k pláži Palolem. 
Z autobusového nádraží ‚Canacona Bus Stand‘ jezdí autobusy do města Margao (40 km), kde je i železniční nádraží ve kterém staví mnoho expresních vlaků mířících na sever i jih Indie. 
Některé vlaky, i některé rychlíky staví i v železniční stanici Canacona, která je vzdálená 1 km od autobusového nádraží.

Z Chaudi na letiště Dabolim Goa (60 km) .. a nebo naopak :-)  

  • Taxi – cena ‚prepaid‘ – předplacené taxi z letiště v sezóně 2017 / 2018 zhruba 1800 Rs. Mezi 23:00 a 5:00 cca 2300 Rs.
  • Vlakem z nádraží Canacona do Margao a pak buď lokálním vlakem k letišti (nejezdí často) a nebo na letiště pokračovat 22 km autobusem z autobusového nádraží v Margao (Margao Bus Terminal).
  • Autobusem do Margao a z autobusového nádraží (Margao Bus Terminal) autobusem až na letiště (22 km)  

 

Ubytování v Palolem 

Na pláži Palolem Beach si lze vybrat z pestré nabídky ubytování. Chatky a bungalovy u pláže i na útesu, zděné domky v okolí pláže, menší hotely i dražší resorty v okolí.

➤ Aktuální nabídka ubytování v Palolem ➤

 


Pokračování příště :-) 
… více fotografií zatím na mém fb profilu a ve fb skupině Cestování J+JV Asie

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *