Skip to content

Kovalam, Kerala

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

★★☆☆☆

V Jižní Kerale, necelých 100 km jižně od Varkala Beach najdete Kovalam, pěkné místo na pobřeží s dvěma plážema,  Light House Beach a Kovalam Beach.
Toto místo pod příkrým kopcem, vykrojené mořem do dvou oblouků a na obou koncích sevřené skalami s útesy, muselo být ještě před dvaceti lety kouzelné. Do té doby, než se do něj zakousla nenažraná hlava komerční chobotnice. Turistický průmysl postupně likviduje všechna krásná přírodní místa nejen v Indii, ale po celém světě.

 

Doprava

Jak se dostat do Kovalam?

Letecky do Kovalam
Letadlem na malé mezinárodní letiště v Trivandrum

Vlakem do Kovalam
Hlavní trasou rychlíků ze severu (Dillí, Bombay, Margao, Ernakulam)  do Thiruvananthapuram (Trivandrum).
„Thiruvananthapuram Central Railway Station“ (TVC) {!nevystoupit na Trivandrum Pett (TVP), stanice před TVC! }.
Z nádraží Thiruvananthapuram na Kovalam Beach je to 17 km.
– Taxi: Rs.400 – 550 , auto-rickshaw Rs.250 – 300 max.
– Autobusem z „East Fort Bus Station“, 650m jihozápadně od nádraží. do Kovalam stojí cca Rs 17, ale doveze vás jen na křižovatku odkud je to ještě alespoň 2 km z kopce na pláž.

 


Fotografie z Kovalam: Light House Beach a Kovalam Beach, Kerala

*


*

Ubytování v Kovalam

Pláž Kovalam se rozprostírá pod příkrým kopcem. To málo prostoru, který je tu k dispozici je tu brutálně zastavěno betonovými hotelovými resorty.
Rikšou jsme sjeli jedinou, šíleně příkrou ulicí dolů, téměř až k pláži. Hned nás odchytl Indický dědula a nabízel ubytování v hotelu, pro který pracoval. Dávám mu jasně najevo, že jsme low-budget cestovatelé a že chceme ubytování za max. Rs.400. Kývá hlavou ze strany na stranu, jako že rozumí a už ho následujeme úzkými pěšinami mezi  zdmi resortů. Ukazuje nám pěkný hotel Wilson, celkem blízko od pláže. Pokoj s dvoupostelí, s vlastní koupelnou se záchodem a vrtulí na stropě je střídmý a ucházející. Pěkný balkón s výhledem na velký bazén s čistou modrou vodou. Konečná cena Rs.500 je vzhledem k předražené oblasti dobrá výhra.
Kolem dokola jsou hotely s cenami od Rs.1200 a víš

 

Restaurace v Kovalam

Kromě jedné příkré příjezdové cesty na pláž je v Kovalam jen jedna „cesta“, plážová promenáda. Zakončení hotelových komplexů, které jsou nahuštěné jeden na druhým, takže mezi nimi jsou jen úzké temné průchody a uličky.
Plážová promenáda je plná předražených restaurací a obchůdků se suvenýry a textilem. Ceny v restauracích jsou zhruba dvojnásobné, než na jiných plážích. V restauracích na pláži jsme byli zklamaní. Vysoké ceny, ale laciné plastové židle a jídlo nízké chuti a kvality.

Kde se v Kovalam chutně najíst za rozumnou cenu?

Po několika dnech nacházíme několik restaurací, kde nám konečně připravují opravdové a chutné Indické jídlo za ceny běžné v turistických plážových oblastech západního pobřeží Indie.
Dvě restaurace najdete, na jediné hlavní ulici, která stoupá strmě vzhůru do kopce, zhruba 3 minuty chůze od pláže, po pravé straně.
Když na  ‚Light House‘ pláži zahnete do úzké uličky vedle „Palm Restaurant“ a projdete rovně asi 100m mezi zdmi hotelů, po levé straně uvidíte „Bethel Vegetarian Restaurant“ Dobré Indické jídlo, příjemné prostředí a rozumné ceny. [GooGle Mapa]

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *