Skip to content

Agonda – Goa

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Agonda Beach bývala jedna z klidnějších pláží v Goa

Mimo hlavní turistickou sezónu, která je na pobřeží Goa od poloviny prosince do konce ledna, v Agonda neuvidíte davy turistů.  Na 3 km dlouhé pláži si můžete nerušeně užívat koupání a plavání v moři a v místních restauracích si vychutnávat speciality Indické kuchyně.
Žádné betonové hotelové resorty zde nenajdete, ale ani divoké beach-party s hlasitou ne-indicky ne-lidskou hudbou. Většina restaurací, až na několika plážových barů, tu zavírá před půlnocí. Má to svou výhodu. Pokud jste ubytováni v chatkách na pláži, můžete v klidu a nerušeně usnout už před půlnocí. Pokud si chcete užít živou hudbu, téměř každý den naleznete v některé z restaurací živou produkci.

Nejbližší hlučné noční párty se konají  v „Leopard Valley“ vzdálené 3,7 km od centra Agonda Beach. (GoogleMapa). Velká stage, laser show, pyrotechnika a zábava až do 4 ráno. Doprava: rikšou nebo taxíkem.

Další možností odvázané zábavy je návštěva „Silent Noise“, tichý hluk taneční párty s hudbou vysílanou do sluchátek na jižním cípu Palolem Beach vzdálené 8,2 km od Agondy. 

Ten, kdo hledá na své dovolené divočejší odvaz a noční život přímo na pláži, měl by raději zamířit více severněji po pobřeží Goa na pláže jako jsou Calangute a Baga Beach a ještě více severněji na pěknou pláž Arambol Beach a Anjuna Beach vyhlášenou nočním party životem a dostupností všech možných drog.


Agonda, Goa. Fotografie z Indie.
Galerie fotografií: ➤ Agonda, Goa ➤

 

Agonda Beach je vlastně jedna dlouhá ulice lemovaná obchůdky a restauracemi. Na pláži je velký výběr ubytování v chatkách. Každým rokem zde přibývá plážových chatek, některé svým stylem bohužel příliš nerespektují přírodní ráz tohoto místa.  Zdá se, že komerce v blízké budoucnosti pohltí vše přirozené a krásné na přírodně ještě čistých místech světa. Tato pláž je ale stále jedna z mých nejoblíbenějších na pobřeží Goa.

 

 

Ubytování v Agondě

V Agondě se za poslední roky zvýšily ubytovací kapacity. V blízkosti pláže se pobřeží zahustilo novými malými resorty s restauracemi a množstvím nových chatek.
V nejvyšší turistické sezóně, (od poloviny prosince do konce ledna), vyšplhají ceny ubytování na maximum a u pobřeží stěží najdete chatku s dvoupostelí, a koupelnou se záchodem pod Rs. 1000. V Některých resortech ceny luxusnější chat s pohledem na pláž a moře přesahují i 7000 rupií.
S trochou štěstí a asertivního smlouvání lze najít i levnější ubytování. 

 


Arya Cottages – pěkné ubytování v klidné oblasti nádherné severní části pláže

Při svém prvním delším pobytu na Agonda Beach na konci března 2015 nás náš známý dovedl do Arya Cottages až téměř na konec severní části pláže a domluvili jsme si ubytování v chatce s výhledem na moře.  Bylo to téměř na počátku dubna, tedy v době po sezóně, kdy je o turisty již nouze.
Využil jsem toho a usmlouval chatku s vlastní koupelnou a WC na Rs.300, s tím, že zůstaneme téměř měsíc.  V jiných chatkových resortech i v tu dobu stále požadovali ceny od Rs.600 až do nesmyslných Rs.1.500 i přesto, že už bylo po hlavní sezóně a o turisty byla nouze.

Za poslední roky se v Arya Cottages hodně změnilo. Chatky prošli rekonstrukcí a některé byly postaveny úplně nově. Vzhledem tomu se zvýšily i ceny. 


Ubytování na pláži Agonda Beach

Chystáte-li se na pláž Agonda Beach v vyšší turistické sezóně, doporučuji si předem zdarma zarezervovat ubytování. 
Stejně tak i mimo hlavní sezónu je vhodné zarezervovat si předem alespoň první noc, pokud přijíždíte do Agondy odpoledne či večer a nebudete tak mít čas v klidu hledat ubytování.
Zde najdete přehlednou nabídku ubytování v hotýlcích, bungalovech a chatkách na pláži:


Po necelém půl roce jsme se opět vrátili do Agondy

Loni jsme se záměrně jsme vyhnuli té nejvyšší sezóně v Agondě a celé Goa. Tentokrát jsme jsme v první polovině října pobývali nejprve severněji, na pláži v Calangute, Goa za Rs.600 (přátelská cena od majitele, mého dlouholetého kamaráda, v chatce na pobřeží ) Rudy’s Golden Mermaid Beach Shack.
Po týdnu v Calangute jsme se přesunuli vlakem do Agondy a zde, za tvrdě usmlouvaných Rs.400 bydleli až do 12. listopadu, Po té jsme vlakem odjeli do státu Kerala a později dál až na úplný jih Indie do Tamil Nadu, s tím, že se do Goa vrátíme až po dvou měsících, až se ceny ubytování zase sníží.
21. ledna, po Návratu do Agonda, jsme stále obtížně hledali levné ubytování a tak jsme se se po krátkém smlouvání na Rs.600 opět na čas usadili v pokoji ve zděném přízemním domě u jediné hlavní ulice ( cca 50 metrů od pláže).
11.2. jsme našli nové bydlení v malém jednopokojovém domku ve dvoře, tedy mnohem větší soukromí, dokonce i s ‚kuchyňkou‘ s jedno-hořákovým plynovým vařičem a nějakým tím nádobím za pouhých Rs.500.


V sezóně 2017 – 2018 máme pronajatý pěkný byteček s velkou ložnicí i koupelnou a hezkou kuchyní s vařičem a lednicí. Z balkónu, ze kterého je hezký výhled na říčku a přírodu kolem, pozorujeme ptáky, opice, krávy, bůvoly i svobodné prasečí rodinky. Je to sice 600 m od pláže, ale to nám nevadí. Cena 600 Rs za den i v nejvyšší sezóně je skvělá. 

* Tyto naše levné ceny ubytování jsou samozřejmě podmíněny faktem, že si ubytování domlouváme na delší dobu dobu a asertivně smlouváme. (článek: Jak najít slušné ubytování v Indii)

 


Zde se můžete podívat na aktuální nabídky ubytování v oblasti Agonda Beach
Pokud chcete najít ubytování a zdarma si zarezervovat pokoj, nebo chatku, zadejte:
 
Agonda, Goa, India  (pro celou oblast Agonda)
Agonda beach, Canacona, Goa, India (pro ubytování na pláži a v blízkosti pláže)
• Na stránce výsledků vyhledávání ubytování lze nalezené nabídky řadit dle ceny a dalších kritérií.Booking.com


➤ Přečtěte si také článek: ➤ Tipy a triky –  Jak najít vhodné a levné ubytování v Indii


 

Doprava

Vlak – taxi – autobus

Nejbližší železniční nádraží je u městečka Chaudi – Canacona (i Cancona) vzdálené od Agonda asi 9 km. U nádraží většinou čeká taxík nebo rikša. Cena Taxi z Canacona (Chaudi) do Agondy je Rs.200. Cena je uvedená i na ceduli před autobusovým nádražím. Když ale chcete taxi a nebo rikšu z pláže Agonda zpět do Chaudí, místní taxikáři ve dne zkouší z turistů dostat Rs.400. Cena se dá usmlouvat na 250 rupií. Po setmění si taxikáři připočítávají až 50% navýšení ceny.

Autobusem ze železničního nádraží Canacona do Agonda
Asi 200 metrů po cestě od nádraží narazíte na hlavní silnici. 1km směrem vlevo je Canacona, Chaudi. Hned na počátku Chaudí po levé straně je autobusové nádraží. Z něho jezdí autobusy i do Agonda Beach pláže. První v 7:30 ráno a poslední v 17:40 v ceně Rs.10. Nechcete-li šlapat až na nádraží, stačí si počkat na projíždějící autobus na hlavní silnici. V tomto případě je možné, že budou všechny sedačky obsazené, ale do Agonda je to necelých 10 km a to se dá vystát :-) Některé autobusy nezajíždějí až k pláži, ale zastaví na křižovatce asi 1,5 km od pláže.

V nádraží Canacona nestaví všechny rychlíky a tak může být pro někoho snazší vzít vlak do města Margao a pokračovat 37 km v „Prepaid TAXI“ a nebo složitěji autobusem do Canacona a odtud dalším do Agonda.
„Prepaid, předplacené TAXI“ z Margao do Agonda stojí cca Rs.1500. Cena je za celé taxi a tak, když budete mít štěstí, jako my, podělíte se na ceně s dalšími cestujícími.

 

Zapůjčení skútru nebo motocyklu

V Agonda je snadné si půjčit skůtr a pak podnikat výlety do okolí.  Silnice v okolí Agonda jsou ve slušném stavu a provoz mírný.
Cena za den je v sezóně Rs.400, při zapůjčení na více dní usmlouváte cenu na Rs. 300,
Když si půjčíte skútr na týden a více, můžete ho mimo nejhlavnější sezónu získat i za Rs.250 na den.  
(V hlavní sezóně od vánoc do Nového roku je vyšší poptávka po motorkách a skůtrech a tak cena jde nahoru.)
Skůtry jsou většinou Japonské výroby. Mají automatickou převodovku, jsou tiché a jízda na nich je pohodová.
V nádrži bude jen hlt benzínu a ten, co vám hned nabídnou ke koupi v litrové pet lahvi je mírně předražený (2017 Rs.70 – 80. U 8 km vzdálené benzinové stanice dostanete litr benzínu za Rs.60 ).
Po cestě uvidíte u mnoha obchůdků vystavené další litrové petky od vody s oranžovým benzínem a tak nehrozí nebezpečí, že zůstanete někde viset na suchu. 

Vodní sporty

Na některých plážích v Goa si turisté půjčují vodní skůtry. V Agondě naštěstí toto není dovoleno. Díky tomu je na pláži pohod a klid. Neřvou tu motory šílenců na vodních skůtrech, nesmrdí spaliny motorů.

Rybáři nabízejí projížďky na lodi podél pobřeží a na skryté malé pláže jižně od Agondy a nebo vzhůru po řece vlévající se do moře. Budete-li mít štěstí, zahlédnete i delfíny.

 

Alkoholické nápoje v Agondě a v Goa

Pivo a jiný alkohol je tu stejně, jako v jiných částech státu Goa, volně prodejný za nejnižší ceny v Indii. Jsou tu tři „Vine Shops“ otevřené běžně do desáté hodiny večer.
Příklad cen alkoholických nápojů v obchodech: 
Půl-litrová plechovka piva Tuborg, King Fisher apd. za Rs.55.
0,75 litru 7 y.o. rumu Old Monk za Rs.185. 
V restauracích zaplatíte za nápoje dvojnásobek a více.
Místní specialitou je kokosová pálenka – Coconut Fenny.

Alkohol v restauracích každým rokem zdražuje. Například za velkou 0,65 L láhev piva King Fisher, která před pár lety stávala Rs.90, dnes v restauraci zaplatíte minimálně Rs.120. V některých restauracích a barech prodávají jen malé lavičky 0,33 L a chtějí i Rs.140 za jednu. Navíc toto pivo se s běžným Českým nemůže srovnávat. Nic moc.

V Central Baru, naproti kostelu, si u paní, která se jmenuje „Dýpa“ si můžete koupit voňavý, za studena lisovaný kokosový olej. Výborný na vaření i na pleť.
Rs.300 za litr je skvělá cena.

➤ Aktuální kurz Indické Rupie

 

Co je zajímavého v okolí?

Výlety na většinu zajímavých míst doporučuji plánovat na dny mimo pátek, sobotu a neděli. O víkendech může být na místech větší množství lokálních návštěvníků.

 • Cabo de Rama
  Vysoký útes nad mořem se zbytky bývalé Portugalské pevnosti. 14 km severně od Agondy. Poblíž na sever Cabo de Rama Beach – pěkná přírodní pláž bez civilizace.
 • Palolem Beach
  Jena z nejpěknějších pláží v Goa. Rušnější pláž 9 km na jih od Agondy. 
 • Patnem Beach
  Klidná pláž jižně sousedící s Palolem Beach. Mezi oběma plážemi lze snadno procházet kolem ůtesu. 
 • Honeymoon Beach
  Malá pláž dostupná na lodičce, nebo pěšky. Vzdálená od Agondy 2 km jižně po zemi od Agonda Beach.
 • Butterfly Beach – Motýlí pláž
  Pěkná malá pláž obklopená útesy. Dostupná pěšky nebo na lodičce. Pokud máte štěstí a jste tam sami, budete se cítit, jako ve snu. 2.7 km jižně od pláže Agonda. [GoogleMapy]
 • Netravali Waterfall vodopád [mapa
Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

6 thoughts on “Agonda – Goa

 1. Martin says:

  Ahoj,
  jaké jsou vaše zkušenosti s různou hmyzí a plazí havětí v chatách na Agonda a Palolem Beach? Teď končím můj šestinoční pobyt na těchto dvou plážích a moje skóre je zatím:
  – 3x větší šváb
  – 1x asi 7cm exemplář hmyzu připomínající mix švába a kobylky
  – několik ještěrek zahnaných zpět do otvorů, kterými vlezly dovnitř
  – nespočet pavouků různých velikostí, barev a tvarů
  – obrovská kvanta různého létajícího hmyzu
  Na Palolem jsem bydlel v dřevěných chatrčích, tam bych to chápal, ale na Agonda jsem si pronajal čistou zděnou chatku s klimatizací, a stejně jsem v ní ulovil hmyz, včetně jednoho švába. Přitom jinde v Indii (Shimla, Chandigar, Dehradur, Dili, Mumbai) jsem viděl pouze menší pavouky a létající hmyz.

  Odpovědět
  • MAREK * NaCaj.cz says:

   Kde je zdrávo, žije se dobře všem. Osobně si myslím, že hmyz obývá tuto planetu smysluplněji, než člověk :-)

   Odpovědět
 2. Hana says:

  zdravím, chystáme se do Agondy na měsíc, leden-únor, s mužem ke známým, zajímalo by mě, jak se dá sehnat ubytování, přespání v horách ve středozemí, chtěli bychom podnikat výjezdy na mopedu

  Odpovědět
 3. David says:

  Ahoj,

  prosímtě mám takový dotaz ohledně oblasti Goa, chceme se tam s přítelkyní vydat na přelomu září a října, ale nejsem si jistý jestli nebude problém s počasím, na netu jsem se dočetl, že prý ty deště jsou průser, vím, ale že to samé se píše o deštích například v Thajsku a tam je to v pohodě, tak by mě to zajímalo, díky moc. :-) David.

  Odpovědět
  • Marek says:

   Ahoj Davide. V září budou v Goa ještě občasné deště. Nikdy jsem nepobýval v Goa dříve, než od začátku listopadu. To je tam fajn a jen párkrát pršelo. Později celé měsíce většinou bez mráčku až do května.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *