Skip to content

Arambol / Arambol Beach – Goa

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr
moře mraky počasí Arambol, Goa
V Arambolu a na pobřeží Goa se s oblačností v zimní sezóně téměř nesetkáte. Toto byl mimořádný úkaz.

 

Arambol – Goa, Indie

Arambolská pláž

 

[Google MAPA]

Arambol Beach je od šedesátých let známá hippie pláž a zachovává si tuto atmosféru dodnes.

Uvidíte zde množství mladých lidí i mladých rodinek s dětmi. Na pláži se před západem scházejí lidé s nejrůznějšími hudebními nástroji a společně improvizují.
Tvůrci šperků vystavují své výtvory rozložené na dekách.

Plážové restaurace a bary nabízejí příjemné posezení s výhledem na moře.
Za přijatelné ceny si můžete vybrat z množství klasických Indických jídel a rybích specialit. V nabídce je i „kontinentální“ kuchyně se západními pokrmy.Ubytování

Oproti plážím na Jih od Arambolu, ( Baga Beach, Calangute Beach ), se poblíž Arambolské pláže dá dohledat opravdu levné ubytování.

Po půl hodině hledání a inspekce hotelů a guest-house jsem asertivním smlouváním získal celkem pěkný, čistý pokoj s dvojitou postelí a vlastní koupelnou. Cena pro dvě osoby za pouhých Rs.400. Prosím berte v potaz, že v té době, březnu, bylo už po hlavní turistické sezóně, která je na Indických plážích v období prosince a ledna.

Do Arambolu se znovu vracím v Listopadu. Pomalu začíná turistická sezóna, ale i tak se mi daří najít jedno-lůžkový pokojík s menší postelí za 400 rs.
Později nalézám slušný dvojlůžkový pokoj na nádherném místě na útesu s krásným výhledem za Rs.500 . Mohu si vybrat i vedlejší luxusnější pokoj s oknem přímo k moři v ceně Rs.600,  

 


Doprava

Letiště GOA

Pěkné malé letiště, Žádný chaos, žádné bloudění. Na přilétající cestující se čeká klasicky Indicky, venku před halou.
Tam také, hned vedle dvou východů z letištní haly, najdete přepážky směnáren, kanceláře turistických služeb a hlavně „Prepaid Taxi“. Tři pulty „předplaceného taxi“ mají vedle velkého okna po stěnách přehledný seznam cen do nejznámějších míst v blízkém i vzdáleném okolí. Do Arambolu stojí Non AC Taxi, taxi bez klimatizace, Rs.1710. Za klimatizované zaplatíte 1812 Rs.
Po zaplacení u přepážky dostanete stvrzenku a s tou si vás převezme řidič taxíku. Je dobré se spojit s někým, kdo jede na stejné místo. Platí se za taxi a ne za osobu. 

Článek: ➤ Mezinárodní Letiště Goa – Dabolim ➤

Vlakem do Arambolu

Nádraží Pernem

Nejbližší nádraží, kde staví některé rychlíky jedoucí například z Mumbaje je 2,5 km za městem Pernem.
TAXI: Z nádraží Pernem je to do Arambolu 16 kilomerů. Taxi by mělo stát maximálně Rs.400.
AUTOBUS: Z hlavní silnice asi 300 metrů od nádraží jedou lokální autobusy až do Arambolu. Jízdenka stojí Rs.20 a cesta trvá zhruba 30 minut.

Trasa z nádraží Parnem do Arambol
Z nádraží Pernem je to do Arambolu 16 kilomerů.

 

 

Nádraží Thivim

Další železniční nádraží kde staví více rychlíků je v Thivim, vzdálené od Arambolu 33 km.
Odtud se do Arambolu dostanete nejrychleji s „Prapaid Taxi“, předplaceným taxíkem za cca Rs.860.

Prepaid Taxi – předplacené taxi

Z vlaku je dobré se rychle přesunout před nádražní budovu a postavit se do fronty u boudy na předplacené taxi. Počet taxíků je limitován a když se nevejdete do limitu a všechny předplacené taxíky odjedou, zbudou na vás už jen taxíkářští žraloci žádající mnohem vyšší ceny. Cena je za taxi, ne za osobu. Je dobré se s někým, kdo jede stejným směrem domluvit a jet spolu.

 

Pláž Arambol

Severní stranu pláže zakončuje monument skalnatých útesů a za nimi se nachází další menší, ale pěknější Kalacha Beach pláž a sladkovodní jezírko.
Úzkou cestu na úpatí svahu svahu lemuje množství obchůdků se suvenýry a restaurace ve kterých si můžete vychutnávat dobré indické pokrmy a přitom hledět na slunce klesající do nekonečných vod moře. Je zde mnohem větší klid, než na hlavní pláži, kde hlučí hudba z barů.

Získal jsem zde ubytování na nádherném místě. Pokoj s dvoupostelí a koupelnou se s sprchou, umyvadlem a záchodem.
Před obytnou místností je terasa z úchvatným výhledem na moře a skály. Moře hučí pár metrů pod mýma nohama. Nádhera!
Tento malý domeček ve kterém jsou dvě samostatné místnosti sousedí s restaurací Cliff Side. Díky tomu tu mám i WiFi připojení na internet. Vodafone ani Airtel tu nemá mobilní signál, tak jsem rád za toto připojení.

Cliff Side Restaurant

Cliff Side Restaurant. Arambol, Goa Cliff Side Restaurant. Arambol, Goa

 

Cliff Side Restaurant je jedna ze čtyř restaurací na útesu severně od hlavní Arambolské pláže.
Po dvou dalších minutách chůze severním směrem minete dvě další restaurace s výhledem na moře a sejdete na menší, pěknou Kalacha pláž.

Kalacha Beach

Kalacha Beach je menší pláž severně od hlavní Arambolské pláže. Dostanete se na ní úzkou stezkou podél Arambolského útesu. Kalacha pláž má nádhernou atmosféru. Je menší než hlavní Arambolská, mezi dvěma vysokými kopci, zakončená skalami. Na kalacha pláži najdete tři menší restaurace a sladkovodní jezírko obklopené hájem mladých palem. Je zde možné získat ubytování v bambusových chýších. V jedné z nich jsem přebýval v období od Vánoc až do prvních dnů Nového Roku, kdy ceny ubytování na plážích Goa vystřelují několikanásobně vzhůru. Zde se mi podařilo usmlouvat i v této nejvyšší sezóně cenu na pouhých Rs.600.
Pokud fouká od moře alespoň trochu vítr, můžete se v tandemu proletět na padáku. Startuje se z vrcholu jednoho ze dvou kopců, které ohraničují Kalacha pláž.
Z pláží Goa je Kalacha Beach asi má nejoblíbenější.

 


Když se vydáte směrem na jih od hlavní Arambolské pláže, půjdete hodiny pěkným písčitým pobřežím téměř bez lidí.


 

Restaurace a plážové bary na pobřeží Arambolu

Ceny jídel a nápojů v restauracích a barech Goa

Na pláží Arambolu je velké množství plážových barů. Část restaurace je vždy krytá jednoduchou dřevěnou a bambusovou konstrukcí. Stolky bývají i rozmístěné na volném prostranství před bary, v noci osvětlené svíčkami. Každý večer lze nalézt nějakou restauraci, kde hraje živá hudba.

Nejen na pláži, ale také jediných dvou „hlavních ulicích je také větší množství otevřených restaurací.

Pokud si neobjednáte maso nebo ryby, najíte se k prasknutí do ceny maximálně Rs.200, zhruba 70 Kč. Porce jsou někdy tak velké, že se z jedné nasytí i dva lidé. Většinu pokrmů servírují ve zvláštních miskách, rýži, nebo indické placky zvlášť a hlavní jídlo ve zvláštní nádobě. Z nich si pak nabíráte a servírujete si sami na prázdný talíř.

 

Arcan Bar

[Google Mapa]
GPS: N15°41’10“ E73°42’22“

Část jídelního lístku c cenami jídel v Arcan Bar, zahradní restaurace v Arambol Beach, Goa:
( klikněte pro zvětšení )

Ceny jídel v plážovách barech na pobřeží. Arambol, Indie

Arcan Bar má prostou, ale příjemnou atmosféru. Část stolů je pod zastřešením, kde jsou i stropní vrtule k ochlazení ve vedrech, ostatní stolky jsou rozmístěny v zahrádce. Namažte se repelentem „Odomos“. Po západu slunce nastává hodina hostiny moskytů lačnících po vaší krvi. Později se situace zlepší a už téměř nedotírají.
K dispozici je WiFi a u několika stolků i zásuvky na připojení k elektrické síti. Wifi je velmi často pomalá a když se k ní připojí víc hostů, je to boj o každý kilobajt.
I v této restauraci pořádají čas od času hudebníci živé koncerty.


 

Lepší připojení na wifi má restaurace China Garden.

China Garden – Bar & Restaurant

[Google Mapa]
GPS; 15.690404,73.704614

Na jediné hlavní ulici vedoucí směrem k útesu, Arambol Beach, Pernem, Goa najdete vedle několika dalších restaurací příjemné místo s názvem China Garden. Dobré jídlo za přijatelné ceny, dobrá obsluha, čistota, bambus-proutěná křesílka, vrtule na stropě k ochlazení. příjemná hudba v pozadí. Slušnější a stabilnější WiFi připojení, ale nevidím žádné zásuvky na připojení k elektrické síti.
Objevuji další prostor o patro výš a hé, je tu zásuvka do sítě a z balkónu pěkný přehled, co se děje na ulici a navíc metr od zdroje antény WiFi. Moje nová kancelář :-)


Když jsem do Arambolu dostal minule, někdy na začátku března, byl tu celkem klid. Nevelké množství turistů, skalní hypísáci, rodinky s dětmi.
V hlavní turistické sezóně od půli prosince do začátku ledna je tu mnoho turistů a samý rus. Mnozí z ruských turistů jsou příliš hluční a arogantní. Většina z nich odejde s Novým Rokem, …ale musím přiznat, že na jejich chování a řeč občas začínám být lehce alergický :-)

. . .

 

6 km jižně od Arambolské pláže je Ashwem Beach. Ashwem Beach je Ruská kolonie. Nápisy, menu, vše v ruském jazyce. Podivná atmosféra se tam nedá srovnat s tou příjemnou Arambolskou a přesto jsou tam v restauracích ceny dvojnásobně vyšší, než na jiných plážích.

*


 

Zápisky z další půlroční cesty Indií

Z Bombaje do Arambol v Goa …a dál:

Cestování po Indii:

 

INDIE – Goa 2014 – 2018

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *