Skip to content

Mezinárodní Letiště Dabolim – Goa

Letiště Goa – Dabolim, Indie. Mezinárodní zkratka GOI. Pěkné malé moderní letiště. Jedna podlouhlá budova rozdělená na odletovou a příletovou halu. Žádný chaos, žádné bloudění. Na přilétající cestující se čeká klasicky Indicky, venku před halou.
Naproti přes příjezdovou cestu jsou WC zdarma a dokonce i sprcha. Venku, hned vedle dvou východů z letištní haly, najdete přepážky směnáren, kanceláře turistických služeb a hlavně „Prepaid Taxi“ – předplacené taxi. …

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr
Letiště Goa - Dabolim, Indie
Letiště Goa – Dabolim, Indie. Mezinárodní zkratka GOI 

 

Malé moderní letiště. Jedna podlouhlá budova rozdělená na odletovou a příletovou halu. Žádný chaos, žádné bloudění.
Na přilétající cestující se čeká klasicky Indicky, venku před halou. Naproti přes příjezdovou cestu jsou WC zdarma a dokonce i sprcha.
Venku, hned vedle dvou východů z letištní haly, najdete přepážky směnáren, kanceláře turistických služeb a hlavně „Prepaid Taxi“. 
Okénko předplaceného Taxi je také dostupné přímo z letištní haly.

Doprava z letiště a na letiště v Goa

Prepaid Taxi – předplacené taxi

Přepážky „předplaceného taxi“ mají vedle velkého okna po stěnách přehledný seznam cen do nejznámějších míst v blízkém i vzdáleném okolí.

Po zaplacení u přepážky dostanete stvrzenku a s tou si vás převezme řidič taxíku. Je dobré se spojit se s někým, kdo jede na stejné místo a podělit se na ceně. Platí se za taxi a ne za osobu. 

 

Ceny TAXI z letiště Goa – Dabolim

CÍLPOČET KMCENA NON A/CCENA s A/C
Margao34 869 918
Calangute4511491218
Baga4712001271
Anjuna5213281407
Vagator5413791461
Arambol6717101812
Palolem7017871893
Agonda7418892001

➤ Aktuální kurz Indické Rupie

 

Ceny předplaceného TAXI z letiště GOA  do hlavních cílů:

V čase od 23:00 do 05:00 se připočítává noční přirážka 35% základní ceny jízdného.

Předplacené TAXI z letiště Goa - Dabolim. Ceny taxi.

 

Doprava autobusem

Pokud jste low-budget nízko-nákladoví cestovatelé a nechcete utrácet za TAXI, lze v denní dobu použít běžný místní autobus.
Budete muset sejít cestou dolů od letiště a stejným směrem pokračovat na hlavní silnici. Musíte přejít ne levou stranu, jezdí se vlevo.  Tam, hned za křižovatkou staví autobusy do města MARGAO, vzdáleného 34 km. Z autobusového nádraží „Margao Bus Stand“ je možné pokražovat dál na jižněji položená místa jako jsou Benaulim, Canacona, Palolem, nebo Agonda. 
Na projíždějící autobus musíte zamávat aby vám zastavil a volat kam chcete jet. 
První autobus jede kolem 6-té hodiny ráno. Nebere to jen hlavní silnicí, ale projíždí také vesnicemi.
Kdy začíná jezdit speciální letištní autobus nevím. S tím jsem jel na letiště dvakrát z Margao. Je prostornější a modernější, než staré indické autobusy a jede po hlavní silnici přímo až pod letiště.

V září 2018 jsem si v hale letiště všiml cedule inzerující speciální letištní autobus mířící k plážím na sever od letiště. Bohužel jsem byl tak znaven létáním, že mě nenapadlo ceduli vyfotil. Jediné co si pamatuji, že byla modrá :-)

Cestu směrem na sever od letiště nemám autobusem projetou. 

 

Vlakem

… vlakem asi ne. 1.5 km od letiště je sice železniční zastávka, ale staví tam jen tři vlaky couráky denně. Do města Margao se dostanete snadněji autobusem, nebo taxíkem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *