Skip to content

Mezinárodní Letiště Dabolim – Goa

Letiště Goa – Dabolim, Indie. Mezinárodní zkratka GOI. Pěkné malé moderní letiště. Jedna podlouhlá budova rozdělená na odletovou a příletovou halu. Žádný chaos, žádné bloudění. Na přilétající cestující se čeká klasicky Indicky, venku před halou.
Naproti přes příjezdovou cestu jsou WC zdarma a dokonce i sprcha. Venku, hned vedle dvou východů z letištní haly, najdete přepážky směnáren, kanceláře turistických služeb a hlavně „Prepaid Taxi“ – předplacené taxi. …

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr
Letiště Goa - Dabolim, Indie
Letiště Goa – Dabolim, Indie. Mezinárodní zkratka GOI 

 

Malé moderní letiště. Jedna podlouhlá budova rozdělená na odletovou a příletovou halu. Žádný chaos, žádné bloudění.
Na přilétající cestující se čeká klasicky Indicky, venku před halou. Naproti přes příjezdovou cestu jsou WC zdarma a dokonce i sprcha.
Venku, hned vedle dvou východů z letištní haly, najdete přepážky směnáren, kanceláře turistických služeb a hlavně „Prepaid Taxi“. 
Okénko předplaceného Taxi je také dostupné přímo z letištní haly.

Doprava z letiště a na letiště v Goa

Prepaid Taxi – předplacené taxi

Přepážky „předplaceného taxi“ mají vedle velkého okna po stěnách přehledný seznam cen do nejznámějších míst v blízkém i vzdáleném okolí.

Po zaplacení u přepážky dostanete stvrzenku a s tou si vás převezme řidič taxíku. Je dobré se spojit se s někým, kdo jede na stejné místo a podělit se na ceně. Platí se za taxi a ne za osobu. 

 

Ceny TAXI z letiště Goa – Dabolim

CÍLPOČET KMCENA NON A/CCENA s A/C
Margao34 869 918
Calangute4511491218
Baga4712001271
Anjuna5213281407
Vagator5413791461
Arambol6717101812
Palolem7017871893
Agonda7418892001

➤ Aktuální kurz Indické Rupie

 

Ceny předplaceného TAXI z letiště GOA  do hlavních cílů:

V čase od 23:00 do 05:00 se připočítává noční přirážka 35% základní ceny jízdného.

Předplacené TAXI z letiště Goa - Dabolim. Ceny taxi.

 

Doprava autobusem

Pokud jste low-budget nízko-nákladoví cestovatelé a nechcete utrácet za TAXI, lze v denní dobu použít běžný místní autobus.
Budete muset sejít cestou dolů od letiště a stejným směrem pokračovat na hlavní silnici. Musíte přejít ne levou stranu, jezdí se vlevo.  Tam, hned za křižovatkou staví autobusy do města MARGAO, vzdáleného 34 km. Z autobusového nádraží „Margao Bus Stand“ je možné pokražovat dál na jižněji položená místa jako jsou Benaulim, Canacona, Palolem, nebo Agonda. 
Na projíždějící autobus musíte zamávat aby vám zastavil a volat kam chcete jet. 
První autobus jede kolem 6-té hodiny ráno. Nebere to jen hlavní silnicí, ale projíždí také vesnicemi.
Kdy začíná jezdit speciální letištní autobus nevím. S tím jsem jel na letiště dvakrát z Margao. Je prostornější a modernější, než staré indické autobusy a jede po hlavní silnici přímo až pod letiště.

V září 2018 jsem si v hale letiště všiml cedule inzerující speciální letištní autobus mířící k plážím na sever od letiště. Bohužel jsem byl tak znaven létáním, že mě nenapadlo ceduli vyfotil. Jediné co si pamatuji, že byla modrá :-)

Cestu směrem na sever od letiště nemám autobusem projetou. 

 

Vlakem

… vlakem asi ne. 1.5 km od letiště je sice železniční zastávka, ale staví tam jen tři vlaky couráky denně. Do města Margao se dostanete snadněji autobusem, nebo taxíkem.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *