Skip to content

! Mourek

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

LIVING   …bydlení, budování, materiály, inspirace

| solární energiestavbainspirace |


…na čaj

ANDROID TV …není chytrá jako chytrá

 

Zkušenosti s chytrou televizí a z TV boxem.

Připlatil jsem si a koupil chytrou Smart TV a rychle poznal, že každá televize vydávaná za chytrou nemusí být až tak chytrá, ale blbá a blbější.
Jen to, že v prospektu, nebo na obalu září hesla jako SMART TV, Internet a podobně, nemusí znamenat, že bude fungovat tak jak jsme si představovali.

Podstatné je jaký systém televize používá. Nový PHILIPS se svým vlastním operačním systémem mě opravdu zklamal. Do TV nainstaloval balast bloatware, množství komerčních aplikací placených a reklamních kanálů. To co by si chtěl uživatel nainstalovat prostě není jak. Navíc celý ten nesmyslný systém je neuvěřitelně pomalý. 
Nakonec jsem stejně musel přikoupit chytrou krabičku Xiaomi Mi Box S takže kdybych si pořídil stejně kvalitní ne-chytrou DVBT2 televizi a k ní koupil tuto smart TV box, ještě bych ušetřil.

Obecně platí, že nejosvědčenější systém je Android TV.


Jak udělat ze starší televize „chytrou TV“

Malá krabička a z blbé  je chytřejší

S malou krabičkou se mi podařilo udělat ze starší televize „chytrou TV“ a nakonec i z nové, ne příliš chytré SMART TV, ještě chytřejší. 
‚Xiaomi Mi Box S‘ běží svižně na systému Android. Lze do něj instalovat množství aplikací z GooglePlay podobně jako u chytrých telefonů běžících na Androidu. Software systému nezastarává protože automaticky nabízí nové aktualizace ke stažení a instalaci na jedno kliknutí.

Xiaomi Mi Box STEST – Xiaomi Mi Box S

Toto zařízení funguje skvěle. Doporučuji ho především na televize které mají již nový standard vysílání DVBT-2. Tím se zamezí nutnost používání několika ovladačů a věčné přepínání mezi vstupy HDMI v nastavení TV. 

Xiaomi Mi Box S dobře spolupracuje s propojeným chytrým telefonem i s Windows 10.  Jedním klikem lze z webových stránek nebo YouTube do TV poslat a přehrávat video obsah z internetu. Stačí být aby obě zařízení byla připojena ke stejné wifi síti.

K přehrávání filmů a hudby z USB flash paměti nebo z externího disku zapojeného přes USB s Xiaomi Mi Boxem používám aplikaci VLC staženou z GooglePlay.


Android Launchers

Best Launcher for Android TV / TV Box in 2020

 

Android TV a internetové prohlížeče

Best Browsers for Android TV
Článek: nejlepší internetové prohlížeče pro Android TV

KODI

KODI – stránky v češtině


JAK STAHOVAT VIDEA ZV NOVA, IVYSÍLÁNÍ A PRIMA PLAY

 


Odkazy na zajímavé články a informace


JAK SKONCOVAT S GOOGLEM
https://www.spajk.cz/jak-skoncovat-s-googlem/


Bitwarden – správce hesel

Opensource software
https://bitwarden.com/

Pro osobní použití kompletně zdarma.

Článek:https://www.spajk.cz/bitwarden-spravce-hesel-zdarma/
Video:https://vimeo.com/473828583

 

 


Další články nacaj.cz:

Inspirace

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr