Skip to content

Kde koupit nejlevnější letenky do Indie?

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Hledání levné letenky do Asie

Levné letenky do Indie a Asie

Mnohokrát jsem strávil čas hledáním levné letenky do různých míst na světě jako jsou San Francisco v USA, Merida v Mexiku, Dillí nebo Bombaj v Indii, Bangkoku v Thajsku…

Není univerzální a nejlevnější prodejce letenek. Všechny ceny jsou neustále v pohybu. Jednou má Pelikán letenky z Prahy do Bombaje za super cenu, jindy jsou nejlepší cenové nabídky letenek do Dilí na Student Agency a někdy je akční nabídka letenek do Indie nejvýhodnější přímo u některé letecké společnosti, které létají do Indie: Turkish Airlines, Holandský KLM; a nebo i Ruský Airoflot má pravidelně výhodné cenové nabídky do oblastí Asie.

Pokud máte čas na trávení mnoha hodin během mnoha dní na to, abyste nakonec pořídili letenku třeba jen o 1500 Kč levněji, rozjeďte tuto hru. Občas se ale může stát, že se nakonec můžete pochlubit s tím, že jste koupili nejlevnější letenky, ale raději pomlčte o tom, že jste tím strávili třeba plných 70 hodin svého drahocenného času :-) 


„AKTUÁLNĚ“

Letenky zakoupené během posledního roku:
Praha – Dubai – Mumbai, Indie: 6.747 Kč  (jednosměrná)
Kochi, Kerala, Indie – Bangkok, Thajsko: 1.800 Kč   (jednosměrná)
Praha – Dubai – Goa, Indie: 8.439 Kč   (jednosměrná)


Prodejci letenek na internetu, přes které jsem již nakupoval

S prodejci letenek nemám žádné obchodní vazby. Veškeré informace a osobní zkušenosti zde předávám nezištně, s přirozenou snahou pomoci hledajícím :-)

 

 • Pelikán

 • Student Agency

 • SkyScanner – vyhledávač cen letenek

  • https://www.skyscanner.cz/
   Vyhledávač letenek od mnoha přepravců a prodejců. (včetně Pelikan.cz).
   Na stránkách SkyScanner je dobré si vytvořit zdarma účet a zadat si ‚hlídacího psa‘ pro různé kombinace termínu odletu a příletu. Ve svém účtu a SkyScanner pak vidíte přehledně vývoj cen vámi vybraných termínů letů. Budou vám zároveň přicházet emaily o aktuálních změnách ceny letenek. Toho jsem využil před svou poslední cestou do Indie. Ceny letenek stoupají a klesají podle poptávky. Samozřejmě je jistější si letenku koupit s delším časovým předstihem. jak se vyprodanost sedadel letadla navyšuje s blížícím-se termínem odletu, ceny se zvyšují. Ale může nastat i opačná situace, kdy systém vyhodnotí, že prodej vázne a najednou spadnou ceny pro konkrétní let i o tisíce korun dolů.
   °
  • Aktuálně nejlevnější letenky z Prahy do různých destinací světa:
   – destinace řazené podle nejnižší ceny letenek
   https://www.skyscanner.cz/doprava/lety-z/prg/nejlevnejsi-lety-od-praha.html
   °
  • Nejlevnější letenky do Indie:
   Přílet na mezinárodní letiště v Delhi, Bombaj, Pune, Kalkata, Goa, Kochi, Varanasi a další.
   Na těchto stránkách můžete vyhledávat nejlevnější lety do Indie podle různých kritérií:
   https://www.skyscanner.cz/doprava/lety/prg/in/nejlevnejsi-lety-od-praha-do-indie.html?rtn=1

 

Akční letenky mají u prodejců jen omezené rozmezí mezi dobou odletu a příletu.
Například na stránkách Student Agency i na Pelikán.cz ,(dočetl jsem se o cenových podrazech serveru Letenky Pelikán), nenajdete v akčních nabídkách letenek žádné v termínech přesahující 3 měsíce cestováni.
Prodejci letenek často inzerují nízkou akční cenu letenky do určité země, jen aby přitáhli zájemce na své stránky. Tam pak bohužel zjistíte, že akční letenka je v nabídce jen v úplně nesmyslném termínu možného odletu a příletu.
Akční nabídka nemusí být vždy levná a výhodná. Koupil jsem zpáteční letenku z Prahy do Bombaje za necelých 11000 Kč v době, kdy mi Pelikán zasílal jejich „super levnou akční nabídku“ ve stejném termínu za 13500 Kč.

Při hledání levné letenky si dejte pozor na podvodné stránky. Předtím, než zaplatíte, ověřte si, že stránky, které nabízejí k prodeji letenky jsou věrohodné. Četl jsem o případech lidí, kteří sice zaplatili on-line platební kartou za levné letenky, ale žádné pak nedostali.
Stejně tak byl v televizi pořad o případech, kdy kupující naletěli zprostředkovateli slibujícím nejlevnější letenky. Poslali platbu, ale letenek se nedočkali.
Jedna nepříjemnost se mi stala nedávno. Přes můj oblíbený SkyScanner jsem si vyhledal levnou letenku z Prahy do Goa. Zaplatil kartou na stránkách prodejce Indigo, ale místo letenky mi emailem přišlo upozornění, že se rezervace nezdařila a že mi převádějí uhrazenou částku zpátky na můj bankovní účet. Jelikož si prodejce účtoval v Britských librách a můj účet je v Kč, došlo během transakce ke dvojímu převodu měny a já tak zbytečně přišel o 300 Kč.
Problém byl ten, že mi prodejce letenek nabídl možnost jednosměrné letenky do Indie, ale nízko-nákladová letecká společnost na kterou jsem měl přestoupit v Dubaji má od Indů zakázáno prodávat jen jednosměrné lety.


 

Levné letenky do Indie s přestupem v jiné zemi jsou levnější i pro to, že mají obvykle dlouhé prodlevy v čekání na navazující spoj do cílové země. 
Při své první cestě do Indie jsem koupil levné letenky Praha – Bombay a zpět. Byla to kombinace dopravců ČSA a KLM s přestupem v Amsterodamu. Tam jsem strávil na letišti celou noc, celkem 12 hodin čekání s Jackem Daniel’s a skupinou mladých Holaňdáků.

Dvakrát jsem našel levné letenky z Prahy do Indie, do Mumbai a do New Delhi s leteckou společností Turkish Airlines a jednou jsem z Indie letěl levně na dovolenou do Čech přes Moskvu s Airoflotem. Naposled jsem zase sehnal nejlepší cenu letenky s Emirates s přestupem v Dubai.

Nejlevnější letenky do Indie jsem za poslední 4 roky kupoval v cenovém rozmezí od 10000 do necelých 13-ti tisíc Kč (Bombai a New Delhi ).
Jestliže chcete letět až do Goa, Keraly apd., počítejte s cenou o 3000+ Kč vyšší.  Pak budete nejspíš přestupovat na místní let v Bombaji nebo přestupovat v Dubaji či v Colombo na Srí Lance. 

 

Jak dlouho trvá let do Indie?

Přímé lety z Prahy do Indie nenajdete. Vždy se musí přestupovat v některé druhé zemi. 
Většinou jsem létal do Bombaje, ale také do Dillí, kam jsou nejlevnější letenky. Přestupní města mohou být různá. Za posledních 8 let jsem přestupoval v těchto městech: 

 • Istanbul, Turecko
 • Amsterodam, Holandsko
 • Helsinky, Norsko
 • Mnichov, Německo
 • Dubai, Spojené Arabské Emiráty (při letu do Goa)

Celková doba za kterou se dostanete z Prahy do Indie závisí hlavně na množství času stráveném přestupem. Pokud preferujete nejnižší ceny letenek, musíte počítat i s tím, že na přestupním letišti strávíte i třeba 9 hodin. Občas lze nalézt i levné letenky s optimálním časem přestupu. 
Pozor ale například v Dubaji. Letadla z Evropy přilétají většinou na terminál 2 a přesun shuttle busem a metrem na terminál 1 trvá i 30 minut. Výstup z letadla, přesun koridory, čekání ve frontách imigrační kontroly a případné vyzvednutí zavazadel může zabrat i více než hodinu času. V tomto případě potřebujete na přestup minimálně 2 hodiny.

Nejkratší celková doba letu do Indie s Ideálním přestupem například v Mnichově v Německu trvá 9 hodin a 45 minut.
Pokud si koupíte levné letenky do Indie, můžete být šťastní, když se do cíle dostanete za 12 nebo 13 hodin. U levných letenek bývají delší časy na navazující spoj  na přestupním letišti. Kdysi jsem letěl přes Amsterdam a jako daň za levnou letenku jsem strávil na letišti celou noc, celkem přes 10 hodin. 

 

Koukej kde co lítá

Zajímavá aplikace na sledování kde co lítá je na stránkách www.flightradar24.com
Má mnoho funkcí. Pro mě je zajímavá tím, že si najdu nějaké konkrétní letiště v zemi, kam chci letět a pak vidím jaké letecké společnosti na toto letiště létají, je možné procházet seznamy všech příletů a odletů. 

 


 

Půl roku v Indii – víza a termíny letenek

Idická ambasáda vydává víza nejdéle na půl roku.
V podmínkách má pařeně definovaných maximálně 180 dní!
Platnost víza začíná v momentu vyhotovení, tedy i třeba druhý den po podání žádosti, přestože vám hotové víza vydají až za týden.  Jestliže chcete pobývat v Indii co nejdéle, je třeba přesně si spočítat termín odletu do Indie a návratu zpět. K výpočtu termínů odletu a příletu můžete použít časovou kalkulačku na stránkách „Time and Date“: Počátek a konec platnosti víza na 6 měsíců: timeanddate.com

Více informací o vízech na stránce: ➤ Postup vyřízení víz do Indie na Indickém velvyslanectví v Praze

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

4 thoughts on “Kde koupit nejlevnější letenky do Indie?

 1. Martin says:

  Ahoj,chtěl bych se zeptat,zda je v Indii bezpečno.Kdy začínají monzuny.Láká mne Kerala.Může vyrazit i jeden člověk?:)

  Odpovědět
  • MAREK * NaCaj.cz says:

   Kerala je v pohodě. Monzůn do Keraly přichází na počátku června. Průměrné srážky během měsíců v roce můžeš vidět např. v tabulce na Wikipedia – Kerala.
   Jinak Kerala je pohododová, pro samotného cestovatele (muže) je bezpečná stejně jako Goa.

   Odpovědět
 2. Ado says:

  Zdravim. Chceme vyrazit na neurcito, na dlho cestovat, zacat v Indii a pokracovat do JV Azie. Ako vyhoviet podmienke „spiatocna letenka“ pri ziadosti o vstupne viza, ked chceme cestovat iba „one way“ a potom sa uvidi?

  Predpokladam, ze to neriesim prvy. Poradi niekto? Vdaka.

  Odpovědět
  • Marek says:

   Ahoj Ado,
   Řešil jsem to tak, že jsem si koupil jednosměrnou elektronickou letenku a pak jsem si v počítači vyrobil letenku, jaká vyhovuje ambasádě v textovém editoru.
   Už dvakrát jsem takto prošel s žádostí o víza.
   Tentokrát jsem koupil spáteční letenku, protože stála jen 10.800, jen o tři stovky víc, než jednosměrná.
   Vždy v plánu cesty uvádím, že pozemní cestou navštívím Nepál a žádám o dvouvstupové víza. Stojí stejně, jako jednovstupové vízum.
   Přeji hodně štěstí na cestách!
   Marek Odjinud

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *