Skip to content

Khajuraho, Madhya Pradesh

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

★★★☆☆

Khajuraho, Madhya Pradesh, Indie

Khadžuráho, Madhjapradéš, Indie
680 km na jih od Dilí
19.000 obyvatel (asi se všemi vesnicemi na míle daleko)

 

V létě zde dosahují teploty 45°C. Nejlepší období pro cestování do oblasti Khajuraho je zima, s průměrnou denní teplotou kolem 27°C.

V městě Khajuraho a jeho okolí Kamasutra, jsou středověké hinduistické a džinistické chrámy, proslavené velkým množstvím soch v erotických pozicích. Do dnešní doby se bohužel dochovalo pouze 22 z původních 85-ti chrámů. Díky vlivu UNESCO se chrámy nyní restaurují profesionálně. Viděl jsem hrůzné „opravy“ z dob minulých, kde namísto profesionální rekonstrukce nacpali na místo odpadlých reliéfů a soch cihly a maltu… no prostě prasečina.

Ubytování

V Khajuraho jsem se ubytoval v hotelu Hotel Surya na Jain Temple road, která je vlastně taková jediná hlavní cesta městečkem. Platil jsem zde Rs. 400 což na dobu krátce před vánoci byla přijatelná cena. Pokoj s dvojitou postelí byl čistý. Pěknoá koupelna měla jednu vadu, nikdy mi netekla teplá voda. Vyřešil jsem to jednoduše. V obchodě jsem koupil topnou spirálu do kýble a v něm si ohříval vodu elektricky. Kýbl je vždy součástí koupelny.

Za hotelem je pěkná udržovaná zahrada, ideální k podvečernímu posezení na lavičce. 

 

➤ Aktuální nabídky ubytování ve městě Khajuraho ➤


SCAM

Khajuraho je centrem SCAMu. Místní se snaží turisty obrat všemi možnými způsoby.
Obtěžující jsou nekonečné otázky a výkřiky:

 • Zdravím tě můj kamaráde!
 • Jak se jmenuješ můj bratře?
 • Kam jdeš?
 • Odkud jsi? Ze které země! … Chicken Republic? I have a good friend over there!
 • TAXI!!!!
 • Rikša
 • Masáž
 • Podívej se na můj obchod! Je to zdarma! Nemusíš nic kupovat!
 • Nejlepší nízká cena

V 95-ti procentech jsou tyto otázky neupřímné. Snaží se nakonec předraženě prodat nějaké zboží, nebo služby, či drogy, nebo vás postupně vlákat do situace, kde vás oberou o peníze.

 

 

Fotografie z Indie: ve veřejně přístupné gallerii na facebooku

Zdroje:
En: Wikitravel
En: Wikipedia


INDIE: zajímavá místa Indie : Khajuraho

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

2 thoughts on “Khajuraho, Madhya Pradesh

 1. Honza Z says:

  Čau! Jel jsem do Khajuraho protože jsem kdysi viděl nějakej dokument v televizi. Vypadalo to v něm jako když je to místo plný erotických chrámů se sochama co ukazují všechny sexuální polohy jako kámasútra.
  Prošel jsem tam hodně těch staveb a fakt hledal. Nakonec jsem objevil jen hodně málo těch soch na chrámech na kterých sou znázorněný postavy v sexuálních polohách. Ty stavby jsou fakt pěkné ale čekal jsem že to bude pro oči historický unikátní erotický úlet. Ale jinak pěkný. Doporučuju.

  Odpovědět
  • Marek says:

   Možná jsem viděl v televizi stejný dokument. Máš pravdu, ve filmu to vypadalo, jako že ty erotické sochy jsou skoro všude. Když jsem Khajuraho navštívil, jeden z hlavních chrámů byl zakrytý lešením a ochranou sítí. Možná to byl právě ten nejvíc erotický.
   Myslím, že stavitelům nešlo o nějakou erotiku a kopulaci. Sochy tam znázorňují běžný život i s milováním a sexem, které k němu patří :-)

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *