Skip to content

Ubytování v Indii

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

INDIE pro lidi!  …a levně :-)

Slušné ubytování v Indii lze sehnat za rozumnou cenu.
Není potřeba utrácet za neuvěřitelně předražené zájezdy cestovních kanceláří.

 

V Indii vždy na druhý, nebo několik pokusů nacházím pěkné levné ubytování, ať se jedná o luxusní hotel, nebo levný, ale čistý pensión, „Home Stay“, nebo bungalov s vlastní koupelnou s WC.
V tomto článku popisuji, jak najít levné, ale slušné ubytování na místě, kde jste ještě nikdy nebyli.

100 Kč za noc, 200 Kč za noc, nebo tisíce? Je to na Vás :-)

➤ Aktuální kurz Indické Rupie

 

 Jak najít v Indii dobré, ale levné ubytování?  

 • Na zákeřnou otázku „First time in India?“ (Poprvé v Indii?) odpovídejte „No!“
  Tím dáte najevo, že již znáte místní ceny a tak se vám cenu za ubytování nebudou snažit příliš napálit.
  Před lety, když jsem prvně přijel z Mumbai-Bombay do Goa, odpověděl jsem na tuto zákeřnou otázku „YES“ a hned se ze mě snažili vytáhnout za malý pokojík daleko od pláže Rs.1200.
  Neznal jsem místní ceny, ale usmlouval cenu na 700.
  Za dva dny jsem už pobýval ve velkém pokoji s terasou, kousek od pláže, a přestože už byla hlavní turistická sezóna, platil jsem pouhých Rs.350. 
  Ano, ceny se každým rokem zvyšují, ale i tak a nejen pro to, že si nalézám bydlení na delší dobu, jsem platil třeba v nejvyšší sezóně přelomu roku 2016/2017 za pokoj s vlastní koupelnou, WC a mini kuchyňkou (bez lednice), pouhých 400 Rupií. Od prosince 2017 mívám pronajatý pěkný nový přízemní dvou-pokojový byt s kuchyní, velkou lednicí velkou koupelnou a terasou s výhledem do přírody. Je to sice 600 metrů od pláže, ale o to klidnější. Cena 18.000 Rupií za měsíc, tedy 600 Rupií za den. (cca 200Kč) do r. 2019.
  Letos na podzim 2023 jsem si zjistil hodnotu inflace v Indii a předem emailem domluvil stejné ubytování s tím, že jsem nabídl cenu roku 2019 navýšenou o indickou inflaci za toto období do dnes. Platím teď 22.000 Rs a v současném kurzu ke koruně je to vlastně  opět 200Kč na den

 

 • Neptejte se na cenu, ale oznamte: „Hledám slušný pokoj s koupelnou za maximálně xxx Rupií.“
 • Personál, stejně, jako v mnoha jiných hotelích, vám možná nejdříve ukáže nějaký pidi pokoj, aby se pak ten normální zdál přijatelný.
  „Tento nechci“ a nechat si ukázat lepší.
 • Hned před manažerem hotelu je dobré zkontrolovat stav postele, matrace, čistotu prostěradla, regulaci ventilátoru na stropě a osvětlení. Zkontrolovat koupelnu, umyvadlo, tekoucí vodu, splachování. Manažer má totiž tendenci nechat hosta vejít do pokoje a zmizet dříve, než host objeví nedostatky.
 • I když to třeba nebudou po vás vyžadovat, zaplaťte hned svůj první den, (nebo více dnů), a nechte si vystavit stvrzenku „bill“. Máte pak potvrzenou cenu na které jste se dohodly a předejdete možnému nedorozumění a nebo scamu.
  • ( Na Arambol Cliff v Goa jsme si usmlouvali bydlení na nádherném místě – zděná chatka přímo nad mořem, z Rs.600 na pouhých Rs.500. Po několika dnech jsem chtěl zaplatit odbydlenou část, ale manažer Raul jen kynul rukou, že později… Za 15 dní přišel Raul, že máme zaplatit, a ejhle! Najednou chtěl Rs.800 za den… a byl to boj.
   Netoleruji ojebávky)

 

Jak hledám a nacházím ubytování v Indii?

Za posledních 8 let jsem strávil na různých místech v Indii celkem téměř 4 roky. Vždy pobyt na 6 měsíců, jak dovolují Indická víza a pak přelet většinou do Thajska. Dlouze jsem pobýval na pěkných místech a pak cestoval na nová místa, která jsem do té doby ještě nenavštívil. Vlaky, ve kterých jsem si zarezervoval místo občas dorazily do cíle v pozdní hodinu, tak nebylo moc času hledat vhodné ubytování. I když vystoupí cestovatel z vlaku v denní hodinu, v tom vedru není nic moc příjemné běhat s batohem na zádech od hotelu k penziónu a hledat vhodné ubytování. Proto často volím následující strategii:

Po zakoupení jízdenky na vlak vím, v jaký čas se dostanu na vybrané místo.
Vyhledám si a zarezervuji hotel, nebo penzión na první noc, nebo dvě, v místě přes internet. ( Booking, Agoda, apd.)

Dorazím do zarezervovaného hotelu, odhodím bágl, dám si sprchu, a jestliže je ještě den, vyrazím nalehko zmapovat okolí, hotely a možnosti dalšího ideálnějšího ubytování.

pravá Indie

 

  

Přeji krásně zážitky v exotice Indie!

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

8 thoughts on “Ubytování v Indii

 1. Karol says:

  Ahoj, chystám se po Indii cestovat se svým milým, nevíte, jak je to s ubytováním, když nejsme manželé? Někde prý požadují oddací list, aby ubytovali pár společně. Máte někdo s tímto zkušenosti? Předem děkuji za odpověď!

  Odpovědět
  • MAREK * NaCaj.cz says:

   To není v Indii žádný problém. Za léta prožitá v Indii se nás nikdy nikdo neptal, v jakém jsme vztahu.

   Odpovědět
 2. tomas says:

  Ahoj já jsem použil AB v goa na Benaulim beach..12 nocí,2 koupelny a 2 ložnice kuchyna a bázen dohromady pro 4 osoby 5400.. Byt v areálu od Angličana.

   

  Odpovědět
 3. Marushka says:

  Ahoj. Zo skusenosti viem povedat, ze pri troche empatie sa vies vzdy dostat pod cenu z booking.com. Sme tu teraz uz pol roka, pisem z Pushkaru a ano, je dobre poznat cenu v regione, ale osobne vsetko dohodnes vacsinou lepsie. Cez ubytovacie portaly priplacas za „istotu“ ubytovania a taktiez niekto nema rad zjednavanie.

  Odpovědět
 4. První cesta do Indie says:

  Ahoj, Na naší první cestě do Indie jsme se řídili radami z těchto stránek a všechno jsme zvládli! Vyhnuli jsme se místním nástrahám a ušetřili nejmíň polovinu z ceny za ubytování. Děkujeme za všechny skvělé informace na těchto stránkách a doporučujeme pečlivě pročíst všem kdo se chystají poprvé do Indie. Nám to moc pomohlo. Děkujeme!

  Odpovědět
 5. Šárka says:

  Ahoj, moc děkuji za doporučení a rady, chtěla bych se zeptat, jak místní reagují, když jim řekneš, že hledáš ubytování za tolik a tolik, oni ti ukážou pokoje a ty pak řekneš, že nechceš (protože třeba v tom pokoji je vše super špinavé a voda neteče nebo něco). Stalo se ti to někdy? Neurazili se?

  Odpovědět
  • Marek says:

   Jestli je pro mě něco, za co mám platit nevyhovující, tak si to logicky nebudu kupovat. Jestliže někdo chce peníze za špinavé a nefunkční bydlení, tak by se měl stydět. Tím, že se mi snaží prodat něco, co nemá hodnotu, uráží on mě :-)

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *