Skip to content

Indie – Thajsko – Kambodža

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Dalších, téměř 8 měsíců v jiho-východní AsiiSkončila další prodloužená dovolená v Čechách. Zažili jsme první chladně lezavé dny počátku října, promokli a prostydli nalehko v sandálech v 5 hodin ráno cestou na Pražské letiště. Přestup v Londýně na letadlo do Bombaje a jsme zpátky doma v Indii.

INDIE ➤ Mumbai ➤ Goa ➤ Kerala ➤ Tamil Nadu ➤ Kerala ➤ Goa ➤
THAJSKO ➤ Bangkok ➤ Koch Chang ➤ KAMBODŽA ➤ THAJSKO 
➤ přelet z Bangkoku přes Bombay do EU

 

Mumbai ~ Bombay – horká, vlhká bomba :-)

Přistáváme na letišti v Bombaji.  Již v chobotu spojujícím letadlo s letištní halou na nás hustě dýchne vlhký a horký vzduch přímořské části Indie.
S dvěma vyplněnými lístky formulářů se řadíme do nekonečné fronty čekající na pohovor s imigračními úředníky. Nemám větší obavy. Tímto byrokratickým procesem jsem úspěšně prošel již mnohokrát a na speciální Indickou angličtinu jsem si za léta pobytu v Indii zvykl. Snažím se dostat k budce, kde překvapivě nesedí muž, ale imigrační úřednice. Naivně očekávám, že se nebude chovat tak povýšeně a prudit, jak to obvykle dělá indický byrokrat – muž. Spletl jsem se. U téhle starší indické dámy jsem se pěkně zapotil. Chtěla znát veškeré naše plány na půl roku pobytu v Indii, adresy hotelů a jejich kontaktní telefony. Přiletěli jsme o půlnoci a tak požadovala adresu hotelu v Bombaji, kam z letiště odjedeme. Když jsem jí řekl, že hotel v Bombaji nepoužijeme a až v poledne odjíždíme vlakem na jih, zdálo se, že nás na Indickou půdu vůbec nevpustí. Kde prý budeme spát? Odpovídám, že do svítání přečkáme v parku v horní části prostoru před letištěm, kde vždy čeká a na zemi spí velké množství Indů čekajících na dobu, kdy je pustí do vnitřního prostoru letiště (obvykle ne dříve, než tři hodiny před odletem). To se jí vůbec nelíbí, ale nakonec nám dává razítka do pasu a my se přesouváme přes bezpečnostní kontrolu zavazadel skenerem a vycházíme z prostoru letiště.

 

Zpátky v Bombaji. Indie 2015 - 2016
Zpátky  doma v Bombaji. Indie   / Paruky z obalové fólie na zavazadla. 

 

Před letištní halou nás teprve plnou silou zasáhne šílené vlhko a vedro. Začínáme se potit a rychle v ústraní převlékáme do lehkého oblečení. Stahujeme zelenou ochrannou fólii z batohů. Hodí se nám, jako podložka na zem, Další vrstva – povlečení na peřinu a improvizované lůžko je připravené.

Tato stránka žije! Postupně zde doplňuji další informace, tak, jak přicházejí. ..ano, jsem pozvolný jak Ind :-)

Čtvrtý půl-roční pobyt v Indii.

Navštívená místa a místa, která se chystáme v Indii navštívit

 

 • Mumbaj Bombaj

  Z letiště se pěšky vydáváme do šíleného mumraje Bombaje.  Jako na počátku ledna si na ulici, asi 10 minut chůze od letiště, dáváme menší, ale výtečnou Special Masala Dosa u stejného klučiny s pojízdným stánkem. Výborná snídaně za pouhých Rs.25.
  Začíná připalovat. Musíme si opět zvykat na dusné vedro. Ploužíme se ulicí bez chodníků, zacpanou houkajícími automobily a starými dvoupatrovými autobusy přeplněnými k prasknutí. Hledám nějaký krámek, kde si dobiji kredit a internet daty svou Indickou SIM kartu.  Chytám tříkolového rikšu, krátce smlouvám a za 200 rupek se přesouváme na železniční nádraží LOKMANYATILAK TILAK.  Ve zvýšeném patře nádraží si dáváme jídlo balenou vodu a chladíme se u stolku pod vrtulí. Až 11: 40 nám odjíždí vlak Netrvati Express do THIVIM v Goa. 700 km jízdy trvalo, spolu s hodinovým zpožděním, zhruba 11 a půl hodiny. Jízdenky s místenkou na lůžka ve vagónu třídy S3 bez klimatizace s větráky nás za oba stály pouhých Rs.770 Před půlnocí vystupujeme na nádraží v Thivim. Spěcháme podél vlaku k východu a k boudě přeplaceného taxi „Prepaid Taxi“. Za Rs.550 si objednáváme taxi a odjíždíme doí Calangute Beach, kde máme domluvené ubytování v bambusové chatce na pobřeží.
  .

 • GOA – plážová pohoda

  • Calangute, Goa

   Pobyt na pláži v bambusové chatce  našeho Indického kamaráda. Výšlapy na sousední Baga Beach cesta autobusem na Ajuna Beach a Vagator Beach. Calangute a Baga Beach  ➤

  • Anjuna Beach

   Zhruba po týdnu na pláži v Calangute se nám konečně daří vstát za rozbřesku.
   S baťůžkem na zádech jdeme po Calangute Beach pláži na Baga Beach a do městečka Baga. Jsme nemile překvapeni, že přímý autobus do Anjuny jezdí snad jen dvakrát denně. S přestupem v Arpora se konečně dostáváme rozhrkaným lokálním autobusíkem  přímo nad Anjuna pláž.

  • Vagator Beach

   Z Ajuna pláže je to na pláž Vagator zhruba 5 kilometrů. Nemám chuť se dohadovat o ceně s taxíkářskými žraloky a tak šlapeme zpocení v dusném horku až do cíle.
   Cesta zpátky z Vagátoru do Calangute? Celkem horor. Řidiči autobusů tvrdí, že není možné žádné jiné spojení, než jet oklikou až do města Mapsa a tam přesednout na další autobus do Calangute.

  • Agonda Goa

   Autobusem z  Calangute na autobusové nádraží v Mapsa, přestup na autobus na železniční nádraží v Thivim.  Chatky, kde jsme chtěli bydlet byly v totální přestavbě, ceny v okolí se zvedly. Všude většinou chtěli Rs.1200 za dvoupostel. Nacházíme celkem pěkné ubytování na jediné ulici stále blízko pláže. Po usmlouvání za Rs.400.    Agonda ➤

 • Kerala

   

  • Varkala Beach, Kerala

   Vlakem do Varkaly v  Kerale. Pláž Varkala opět nezklamala. Příjemný pobyt na pobřeží, Výpravy na skútru na jih i na sever od Varkaly.     Varkala = ➤

  • Kovalam Beach, Kerala

   Cesta vlakem nejnižší třídy bez místenky z Varkaly do Thiruvananthapuram (Trivandrum).
   „Thiruvananthapuram Central Railway Station“ (TVC)
   {!nevystoupit na Trivandrum Pett (TVP), stanice před TVC! } Vlakem Možno dojet až do „Neyyattinkara Railway Station (NYY)“ a pak taxi 16km
   Thiruvananthapuram > Kovalam Beach – 17 km
   – Taxi: Rs 400-500 , auto-rickshaw Rs.250 – 300
   – Autobus z „East Fort Bus Station“ 650m jihozápadně od nádraží. do Kovalam stojí Rs 20.
   °Zpět do Trivandrum lze jet autobusem z „Kovalam Junction Bus Stop“ –  2,5 km od pláže (pěšky 2km) > „East Fort Bus Station“.
   Z pláže jedeme na nádraží v Trivandrum Rikšou za Rs.300.  Kovalam  =➤

.

 • TAMIL NADU –  úplně jižní Indie

  • Kanniyakumari (Kanyakumari)

   Malé město na nejjižnějším cípu Indie.
   Do Kanyakumari jedeme vlakem  z nádraží v Trivandrum (17 km od pláže Kovalam)
   Kanyakumari Express (16526)
   Trivandrum Cntl 12:45 > Kanyakumari    15:20   2h 35m  8 stops  (každý den, ale jiné časy)
   Cena jízdenky lůžkovým vozem S3 Rs.313, nejnižší třídou za Rs.45.
   První noc ubytování v hotelu 600 metrů od železničního nádraží. Hotel jsem rezervoval platební kartou přes ClearTrip za Rs.700. Šok! V tak hrozném hotelu jsem spal snad jen jednou v životě.
   Večer nám na ulici nabízí ubytování pomocný manažer z jiného hotelu. Získáváme prostorný pokoj s koupelnou za Rs.400.   Kanyakumari  =➤
   °
   – Z Kanyakumari se chystáme na další cestu vlakem do Rameswaram.  Jede trochu oklikou přes Madurai Junction
   .

  • Rameswaram (Remeshwaram), Tamil Nadu

   Z Keraly až na úplný jih Indie do Tamil Nadu.
   Z Ramesvwaram, přes město duchů – Danushkodi, na nejzazší cíp ostrova až tam, kam do tál nejde. Necelých 30km od ostrova Srí-Lanka. V roce 1964 ničivý cyklón srovnal tuto oblast se zemí.   Rameshwaram =➤
   .

  • Madurai, Tamil Nadu

   VLAK: Rameswaram > Madurai – Express 16733
   9:30 PM –12:25 AM (3 h 3 min) 2 h 55 min (5 stops) · Stop ID: RMM
   TIP :  Shree Meenakshi Sudareshwara Temple v Madurai.
   Ubytování v Madurai
   Prolezli jsme více levnějších hotelů. Některé byly odporné a špinavé, mnohé byly vyprodané. Nakonec jsme za Rs.600 vzali pokoj v hotelu GRATE TOWER asi necelý 1km od chrámů. Pokoj celkem prostorný, s vlastní koupelnou, špinavé prostěradlo nám vyměnili za zaprané flekaté, s tím, že v postelích často jedí děti a tak na prostěradle zůstanou skvrny. Ještě, že si sebou vozíme vlastní povlečení. Stará malá televize s hrubým rozlišením, ale stovkou kanálů.
   Hotel GRATE TOWER. No. 30, Town Hall Road, Madurai – 625 001
   .

  • Kodaikanal

   je „hill station“ v horách 120 km severozápadně od Madurai.  Kodai Lake jezero, a ve vhodném období vodopády. V Kodaikanal jsme strávili několik dlouhých dní. Vlastní město je hlučné, špinavé a malé jezero nezajímavé. Předražené hotely neudržované a zašlé, personál schopný pouze poflakovat se a vybírat peníze. Na konci prosince přišlo do kraje mimořádné ochlazení.  a tak jsme se rozhodli vrátit se do Madurai a trochu se zas prohřát.
   Z Kodaikanal jsme měli v plánu navštívit Munnar. Je to pěkná oblast v horách na hranici Tamil Nadu a Keraly. Před dvěma roky v březnu jsem tam strávil krásný čas cestováním na motorce po okolí plném čajových plantáží. protože však přišla mimořádná studená vlna, cestu do Munnaru jsme oželeli.    Munnar =➤
   Z Kodakanal se vracíme autobusem do Madurai. Z horského městečka šílenýma serpentýnama s hlubokými srázy je jízda autobusem ve kterém řve televize s akčním videem adrenalinový zážitek.
   V Madurai si najímáme stejný pokoj v hotýlku GRATE TOWER. Pokouším se získat na poslední chvíli jízdenky na vlak. Máme štěstí. Na TALKAL system získáváme dvě jízdenky na vlak v spacím vagónu nízké třídy S3.  Ve 4 odpoledne nasedáme na vlak MS Guruvayur Express, který jezdí denně a druhý den ve 3 ráno vystupujeme v Alleppey ve státě Kerala. ( 10hodin jízdy, Rs. 405 na TALKAL).
   °

 • Zpátky v Kerale

  • Allepey

   Ve 3 ráno Vystupujeme z rychlíku na malém nádraží v Alleppey, 100 metrů od pláže. Tma tmoucí a měsíc nesvítí. Šlapeme po temné pláži Pod tíhou batohů se nám nohy se boří do písku. Tohle místo působí ve tmě divně a nepřívětivě. Čekáme, až se rozední. celý pás země podél silnice u pobřeží je rozhrabaný bagry. Někdo si vymyslel, že hned nad pláží povede na vysokých pilónech dálnice! Hrůza!

  •  
 • …  Kam dál?mám rád překvapení a neplánované zážitky :-)°
 • … a další překvapení !!!

  Po vypršení půl-ročního Indického víza jsme chtěli přeletět do Vietnamu.
  A nakonec máme letenky do Bangkoku v Thajsku :-)
  THAJSKO – informace

  Cestovali jste po Thajsku a Kambodži?
  Podělte se o své zkušenosti, informace a tipy! Pište zde :-) Díky!

Zpátky v Goa!

Po dvou měsících absolutní abstinence se vracíme do nejmenšího státečku velké Indie, do Agonda v Goa… ajajaj! Coconut feni, kokosová kořalka.

Po nějaké době nacházíme ubytování s „kuchyňkou“. Velká plynová bomba podezřele připojená podivnou gumovou hadicí s jedno-plotýnkovým vařičem, který dělá BUF!. Vařič by tu byl, chybí lednice a tak se musím učit vařit menší dávky, než jsem zvyklý…. ale vařím rád a tak jsem za to šťastný  a Karolína veselá. Agonda ➤

 

RAZIE Dopravní POLICIE v GOA!!! Policejní BRUTALITA!

Na čas nemám řidičák, ani ten mezinárodní, a dnes měli v Goa, Indii policejní akci.
Zastavili mě dvě hlídky, že jedeme na motorce bez přilby.
Bez řidičáku i bez pasu se mi nějakým zázrakem podařilo první hlídku ukecat. Odjeli jsme bez pokuty. Další hlídka po pěti minutách jízdy: „Kolik jste ochotný zaplatit? Tisíc?“ POKUTA!
Odjel jsem lehčí o 200 rupií (72 Kč)


 

Karolína v Indii ➤  Další zajímavosti, zážitky a zkušenosti  z cest na stránce Karolíny


 

Jídlo – Kerala

 • Puttu – váleček ze směsi rýžové mouky a kokosu vařený v páře. Podává se s miskou jemné ovesné kaše s kousky banánu.
 • Veg Kadalai – zeleninové kari, paprika, cibule, rajčata v husté kari omáčce
 • Appam (similar to dosa but different taste, it may have cocunut milk) – Kadalai
 • Fish curry meals with rice
 • Toddy„- místní alkoholický nápoj vyráběný z kokosu

Jídlo – Tamil Nadu

 • Madurai – Masala dosa, Idli, vada- sambar, pongal, Rasam (druh polévky)
 • „Baang“, nápoj vyráběný z marihuany 

 

Thajsko?

Z Indické GOA přelétáme malým vrtulovým letadlem společnosti „Spice Jet“ do CHENNAI v Tamil Nadu na východě Indie. Tam přestupujeme na letadlo do Bangkoku v Thajsku.

Bangkok, Thajsko - skvělé jídlo v ulicích
Bangkok, Thajsko – skvělé jídlo v ulicích

 

Bangkok

Jaká to úleva zde pobývat po dalším půl-roce v Indii! Všude čisto, žádný smrad pálící se směsi odpadků s plasty, Žádný smog a smrad moči, žádný prach větrem vmetaný do tváře a do očí. Jen čisto a vůně nepřeberného množství skvělých jídel z pouličních restaurací….

Pokračování našeho cestování zde:  ➤ Cestování po Thajsku – zážitky a zkušenosti ➤

 

 

Informace o Thajsku

THAJSKO ➤ Bangkok ➤


 

Cestovali jste po Thajsku a Kambodži?
Podělte se o své zkušenosti, informace a tipy! Pište zde :-) Díky!


 

A kam z Thajska? … Kambodža čeká!

Po měsíci v Thajsku se přesouváme s ostrova Koh Chang přes město Trat na hranici s Kambodžou.
Opět do úplně jiného světa. Kambodža, to je extrém. Oproti Indii je v turistických oblastech draho. skoro všude ceny jen v amerických dolarech, ale zaplatíte třeba dvaceti-dolarovou bankovkou a oni vám vrací tě jejich Rielech!


 

Čerstvě nahozený článek o pokračování našeho cestování

 ➤ Cestování do Kambodži – zážitky a zkušenosti ➤ 


Haha! Plán zpátečního letu z Bombaje do Prahy nevyšel

Z Kambodže jsme se vracíme ještě na 14 dní zpět do Thajska, s tím, že použijeme zpáteční letenku do Bombaje a tam tu, na kterou jsme před sedmi a půl měsíci přiletěli do Indie. Ale ouha! Na letišti v Bangkoku zjišťujeme, že let se SpiceJet, který měl mít přestup v Kalkatě na jednom mezinárodním terminálu a tedy jsem počítal, že pouze přestoupíme v zóně transferu, nefunguje, jako normální mezinárodní let a s prošlým půlročním Indickým vízem nemáme šanci. Musím tedy koupit nové letenky z Bakgkoku do Čech. Na poslední chvíli, přímo na letišti, kupuji přes internet letenku do Prahy s přestupem ve Finských Helsinkách.


Podzim – Zpátky v Indii!

A Jsme tu znova! Po téměř osmi měsících strávených v Jiho-východní Asii Ohřáli jsme se i pak trochu ochladili a zahřáli v Čechách a už jsme zpátky „doma“ v Indii.  Opět podruhé v jednom roce.


 A

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *