Skip to content

Bangkok

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Thajsko : Bangkok

Bangkok, Thajsko. Pouliční mobilní bar
Bangkok, Thajsko. Pouliční mobilní bar

 

Bangkok!

Jaká to úleva zde pobývat po dalším půl-roce v Indii! Všude čisto, žádný smrad pálící se směsi odpadků s plasty, Žádný smog a smrad moči, žádný prach větrem vmetaný do tváře a do očí. Jen čisto a vůně nepřeberného množství skvělých jídel z pouličních restaurací.

 

Letiště v Bangkoku

Moderní mezinárodní letiště.
(Příliš klimatizované. Doporučuji mít sebou teplejší ošacení. Po příletu ve 3 ráno jsme strávili na letišti 6 hodin a byla nám občas opravdu zima.)
Po příletu musíte s vyplněným formulářem a pasem projít kontrolou u přepážek imigračních úředníků. Pokud nemáte vyřízené vízum na delší dobu, dostanete do pasu razítko s povolením k pobytu na 30 dní v rámci bezvízového styku.  Na monitorech si najděte číslo svého letu (vytištěné na vašem palubním lístku). vedle čísla letu uvidíte na monitoru číslo kolotoče zavazadel, na kterém si vyzvednete vaše zavazadlo. Po této proceduře jste již vpuštěni na Thajské území do letištní haly s východy z letiště.

V příletové hale letiště jsou obchůdky, informační centrum, stánky cestovních kanceláří, stánky hlavních mobilních operátorů, přehledné informační tabule. Na jednom konci haly je velká Thajská restaurace s mnoha na sobě nezávislými prodejci Thajských specialit. Na to, že se nacházíte na mezinárodním letišti, ceny jídel jsou neuvěřitelně levné, od 40-ti do 100 THB.

Směnárny a bankomaty na letišti v Bangkoku

V letištní hale najdete množství směnáren a před letištní halou mnoho bankomatů rozdílných bank. Směnárny na letišti mají obecně horší kurzy měn. Bankomaty v Thajsku zase strhávají poplatek za každý výběr z ne-Thajské platební karty 220 THB, proto je třeba vybrat najednou větší množství bátů, 20 až 30 tisíc.

Mobilní operátoři a SIM karty přímo na letišti

V příletové hale

Metro z letiště

„City Line“ na konečnou v centru Bangkoku za 45 THB
„City lane Express“ za 90 THB staví jen ve dvou stanicích a dosahuje prý rychlosti až 160km/h

 

Metro
BTS Skytrain

 

Hotely v Bangkoku

Většina baťůžkářských cestovatelů i běžných turistů nachází ubytování v oblasti Khao San Road. V této oblasti si lze vybrat z velkého množství hotelů a hotýlků všech cenových relacích. Ty nejlevnější se pohybují od 250 THB za jednolůžkový pokoj s ventilátorem se sdíleným WC a koupelnou na chodbě, nebo 350 THB za dvoulůžkový pokoj pro dva. Dvoulůžková pokoj s ventilátorem a vlastní koupelnou s WC pořídíte v ceně od 450 THB, s klimatizací od 550 THB.


The Overstay
★★☆☆☆☆

Charan Sanit Wong Rd Soi 40, Pinklao, Bangkok 10700, Thailand
THB 350 za prostorný, samostatný pokoj se záchodem a koupelnou. bar v přízemí bývá často otevřený až do rána, takže i v patře nad barem bývá hlučněji a může být trochu cítit cigaretový kouř.
8 km od konečné metra, 3 km od hotelu „Amazing House“
Alternativní „umělecký“ hotýlek se sprejerskými grafiti na zdech přebudovaný z bývalého obchodního domu.


Amazing House
★★☆☆☆☆

186 Soi Samsen2, Banphanthom, Phranakhon, Bangkok, 10200 Bangkok, Thailand
(na booking.com, rezervace) THB 350,
„Amazing House“ 10 minut pěšky od známé Khao San Road
Malý hotýlek s odměřeným personálem, Některé pokoje bez oken. Pokoje jsou oddělené tenkými dřevěnými deskami, takže je slyšet každý vzdech milujících se párů ve vedlejších pokojích.
Cena 350 za dvojlůžkový pokoj s ventilátorem, 450 za pokoj s klimatizací. 
Z tohoto hotýlku jsme rádi po dvou nocích odešli a po krátkém hledání v uličkách našli pěkný a klidný hotel Lamphu.


Lamphu House Bangkok 
★★★★★☆

Příjemný hotel v klidném dvoře s pěknou zahradou a restaurací. 
Mnoho hotelů v oblasti kolem Khao San Road trpí hlukem z mnoha pouličních restaurací a barů, které jsou otevřené celou noc až do rána. Lamphu House hotel je oázou klidu s příjemným posezením v krásné zahradě. S cenou 500 THB za jednoduchý, ale čistý pokoj s ventilátorem jsme byli spokojeni.
Pokojů rozdílného komfortu a různých cenových relací je v tomto hotelu dostatek.

Lamphu House
75-77 Soi Rambrutri, Chakkrapong Road, Chanasongkram Phranakorn, Bangkok 10200 Thailand
Tel : +66 (0) 2 629 5861-2
Fax : +66 (0) 2 629 5864
https://www.lamphuhouse.com/bangkok/

 

> Další hotely v Bangkoku >


Okradeni v Bangkoku :-)

V Bangkoku nám díky naší nepozornosti a náladě navozené prostředím a místním, celkem slušným pivem značky CHANG nás nějací prstoví kouzelníci osvobozují od mobilního telefonu, foťáku a HD kamery. Přijímám to. Alespoň nemusím sebou ty věci tahat a fotit, ale dívat se vlastníma očima a užívat vše víc přirozeně. Čemu se divit v hlavním městě Thajska? To samé se cizinci může stát na turistických místech v Praze :-)

Z Bangkoku přímo až na ostrov Koh Chang

Po pěti dnech v Bangkoku, pouhých 200 metrů od hotelu v oblasti Kao San, nastupujeme do moderního dálkového autobusu, za skvělých 450 THB včetně poplatku za trajekt  se dostáváme na nádherný ostrov Koh Chang.

➤ Článek: Cestování:  ➤ Z Indie do Thajska a Kambodži ➤

 

   Článek s informacemi o Bangkoku postupně doplňuji o další informace a zkušenosti 


Články:

 

THAJSKO


Ubytování v Thajsku

[hledat]

Booking.com

Cestovali jste po Thajsku?
Podělte se o své zkušenosti, informace a tipy! Pište zde :-) Díky!


Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr