Skip to content

Karolína v Thajsku

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

 


Dalších téměř 6 měsíců v Indii Karolíně nestačilo!

V Goa nastoupila do podezřele vibrujícího menšího vrtulového letadla, přelétla přes Indický kontinent do Chennai na východním pobřeží Indie, přeskočila na menší tryskáč aby přistála v Bangkoku v Thajsku.

 

Karolína letí z Indie do Thajska vrtulovým letadlem


Ostrov Koh Chang

Jsme na ostrově Koh Chang. Předevčírem jsme se pěšky vydali na výlet za slony a vodopádem.. Slonů jsme viděli dost,ale v řetězech ve svých kotcích pohybujících se ze strany na stranu.. Na zádech měli připevněné korby na vypasené zadky jednoduchých turistů se selfie tyčema…. Vydali jsme se tam pěšky po silnici ,jelikož taxi tady na ostrově si účtovali 100 bátů na osobu, ať už jedeš 1-20 km,.. Jako když jsme jeli například od trajektu z hlavního bodu, kam jsme se z Bangkoku dostali.. V roce 2019 dokonce požadovali 150 THB za osobu. Až později jsme nalezli informace, že ceny jsou nižší a že tu turisty nepěkně okrádají. (ceny TAXI na ostrově)
Cesta na korbě taxíku trvala zhruba 20 minut a byl to těžkej adrenalin…
Ostrov je svou rozlohou dosti veliký a silnice tu jsou celkem úzké, navíc to bylo z kopce, do kopce a skoro samá serpetina… Byla jsem ráda, když jsme dojeli na naše první stanoviště na Lonely Beach..Skútr za mě nene.. bojim se… S batohy na zádech se nechce chodit moc daleko,ale měli jsme štěstí! Náhodně jsme zapluli do jedné z uliček a tam byla cedule – room/300 bátů! Juchů hele Marku jdeme tam!.. smile emoticon Skromné ubytování se společnou sprchou a záchodem už pro nás není problém, vše čisté a jdeme se ubytovat. Sice to bylo cca 1 a půl km od pláže, ale což.. Aspoň jsme o trochu víc chodili a pak plavali v klidném moři teplém jako kafe! smile emoticon Taky jsme tu oslavili moje vylíhnutiny! A nemělo to chybu! Slunce svítilo,hřálo,moře lehce šplouchalo,k tomu pivo Chang..

Na Lonely Beach jsme byli pár dní a poté jsme se přesunuli sem na Klong Prao.. Opět taxíkem a opět po nás taxikář chtěl nesmyslných 100 bátů za osobu,.. Říkáme mu hele tohle je jen kousek,! A nemůžeš po nás chtít znovu a zase 100 bátů za osobu!! Kroutil hlavou, rozčiloval se,ale nakonec to Marek usmlouval na aspoň 120 bátů za oba..!  Vystoupili jsme na opět neznámém místě pro nás..-Klong Prao… S batohy na zádech hledali, (ve vedru), až našli! Zaplať punku,takhle nablind…. Skvělý KPhuts bungalow! Pár kroků k pláži,moři. Paráda.. Obzvlášť pro rodinky..Vstup do moře je dlooouze pozvolný, jako brouzdaliště a vážně jak kafe.. Příjemná zahrada tuze přírodní,kus vedle jsou záchody a sprchy a restaurace.. Je tu fajn!


 

Pobřeží po dešti. Klong Prao, Koh Chang, Thajsko
Pobřeží po dešti. Klong Prao, Koh Chang, Thajsko

<< Předešlý článek: Karolína v Indii <<

 


 

THAJSKO ➤ Bangkok ➤ Cestování po Thajsku ➤

 

Pokračování našeho cestování z Thajska do Kambodži

 ➤ Cestování do Kambodži – zážitky a zkušenosti ➤

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr