Skip to content

Karolína v Indii

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Cestování a dlouhodobý pobyt v Indii

 • Jak cestovat zdarma s tím, že až na místě řeknu, že na to nemám.
 • Jak si vylhat zdarma další pobyt a zalhat, že po návratu půjdu pracovat a svůj dluh splácet.
 • Jak si užívat po návratu z Indie a Thajska a nejít pracovat, splácet a místo toho dělat další dluhy.

Karolína – fotografie z Indie

… fotografie Karolíny vymazány..
Další fotografie naleznete u jednotlivých článků o zajímavých místech Indie.
(menu vpravo, nebo výpis článků ➤ Zajímavá místa v Indii ➤ )

 

7.500 kilometrů po Indii

Karolína v Indii během od ledna do konce dubna procestovala téměř 7.500 Km.
Dnes již víme, že náklady za své cestování, letenky, jízdenky, hektolitry vypitého piva, kartony cigaret a jakékoli náklady za své útraty nikdy neuhradila.
Z 99 % to bylo lůžkovými vlaky, vagóny nízké třídy SLEEPER S  (bez klimatizace s větráky na stropě)

 • Mumbai, Maharashtra
 • Calangute Beach – pláž v Goa
 • Arambol / Arambol Beach – pláž v Goa
 • Agra – Uttar Pradesh
 • Varanasi – Uttar Pradesh
 • Jaipur, Rajasthan
 • Pushkar – Rajastan
 •  Agonda Beach, Pláže na jihu Goa
 • Mumbai, Maharashtra

To ale Karolíně nestačilo!

Po pár měsících v Čechách odlétá do jiho-východní Asie znovu. Tentokrát na více než 7 měsíců.


Druhá cesta do Indie

Indie – Thajsko – Kambodža – Thajsko

V první půli října Karolína opět vychází z haly Bombajského letiště do horkého a vlhkého vzduchu.

Trasa cesty

 

.

 • … a kam dál? To se teprve uvidí :-)

Kerala, Indie

Tamil Nadu – jižní Indie

Cesta z Kanyakumari do Madurai překvapivě končí až v Rameshwaram

(autor: Karolína)

Cesta vlakem:
Kanyakumari do Madurai = 250 km / cca 6 hodin
Z Madurai do Rameswaram = 170 km / cca 4,5 hodin

Brzo ráno (ze 13.tého na 14.tého prosince) jsme přijeli vlakem z Kanyakumari do Rameswaram.  Jeli jsme celou noc. Měli jsme místenku ve sleepru (vlak s lůžkem na spaní-pryčnou nahoře a sezením dole) do Madurai, ale řekli jsme si, že nejdřív pojedeme až na konečnou do Rameswaram. Tady budeme pár dní a pak pojedeme do Madurai,kde jsou zajímavý barevný chrámy.. Jenže jsme měli tu místenku jen do právě Maduraj. Říkali jsme si,že to prostě projedeme načerno až do Rameswaram (není to tak daleko). Kdyby přišel revizor,který nás zkontroloval už hned na začátku jízdy, budeme prostě dělat, že jsme zaspali a v pohodě. A taky jsme si mysleli, že je málo pravděpodobné, aby v půl třetí ráno nastupoval někdo s místenkami a zrovna na „naše“ místa…OMYL!
Měli jsme budík nastavený na čas příjezdu do Rameswaram, ale na nádraží v Madurai nás probudilo silné bušení indických chlapíků do našich pryčen a volání: „Halooo halooo Madurai! Madurai!“.
Náš dokonalej plán nám zkrátka nevyšel..  A tak jsme se museli rychle probrat, sbalit povlečení, seskočit z pryčny a šup ven z vlaku.. A venku rychle popřemýšlet, jestli jet dál načerno, nasednout do druhý třídy, nebo zůstat na nádraží.. Nezůstali jsme tam, páč jsme si uvědomili, že v Rameswaram máme pro jistotu předem zabubnovaný hotel na jednu noc. A tak jsme teda jeli dál a v pohodě. Žádná kontrola, ani tlačenka o místo. Kupodivu byl vlak z Madurai poloprázdný.. Uf..

Kerala, Indie

Jižní Kerala, Allepey

Alleppey, boat trip

Je tu okolo hodně vodních kanálů a tak jsme si řekli, že bychom měli vyrazit na výlet lodí.. :-) A né těma drahejma houseboatama, jako většina turistů..My přece nejsme turisti.! :-)
Po dlouhým hledání na internetu, jsme si našli místa a trasy i s časy, kam bychom tak mohli obyčejnou lokální vodní dopravou vyplout.. No něco jsme našli a vyrazili..
Na místě zastávky v centru Alleppey, na Boat Jetty jsme zjitili, že je všechno úplně jinak,… Ooo jaké překvapení.. :-) Klasika, v Indii nic není tak, jak si myslíš, že bude, nebo by mělo být .. Takže naše zápisky s časy tam i zpět, jsem mohla zahodit.. :-)
Akorát zrovna připlula další loď, ptali jsme se, jestli to je ta naše do Nedumudy, která tam měla, podle internetových stránek dávno bejt a zase to nebyla ona.. Nálodník indický, obsluhující tu loď nám zdělil, spíš zamumlal, že loď, která popluje do Nedumudy sem připluje až za hodinu a pak až za další půl hodinu odpluje.. Čekat se nám pochopitelně nechtělo, stejně jsme tam neměli konkrétní cíl.. Ehmm, nasedli jsme teda do tý lodi, co právě připlula. Předtím jsme od mladých Indů dostali informaci, že loď pluje do města Kottayam. Sedli jsme si úplně dopředu a tak jsme měli celkem dobrej výhled.. V průběhu cesty přišel jízdenkář, „dvakrát Kottayam prosím“ s úsměvem nám dal dva lístky za 30 rupií a pluli jsme dál.. Cestou vodními kanály za městem, jsme viděli kokosový palmy, banánovníky, rýžový pole, semtam baráček a zase znova palmy,banány a rýžový pole,baráček.. :-) A taky docela velkou spoustu právě těch drahejch houseboatů, kterejma jsme odmítli plout..
Plavba byla dlouhá a jak jsem psala, byla to lokálka, takže loď stavěla na každym „rohu“.. Dopluli jsme asi tak do třičtvrtě cesty a chlápek, co to řídil, najednou říká „konečná, vystupovat!“ Coože? Tohle, ale není Kottayam, kam jsme chtěli! „Joo tady to prostě končí, dál to nejede“… :-) Hmm dobrý a co teď, tady v týhle s prominutím prdeli?…
Trochu naštvaní, jsme vystoupili a já jsem se pak koukla na ten lístek a tam bylo Kanjiram!! :-) Taky od Ká.. No samozřejmě nám ten pán, co prodával jízdenky nic neřekl.. Že to nejede až do Kottayam, ale jen do Kanjiram, kde nevíš pak kudy kam!.. :-)
Měli jsme hlad a bylo horko.. Zašli jsme do jednoho všehochuť krámku, kde jsme si dali snídani i s místňákama..Jeden z nich byl celkem komunikativní, trochu až moc,..Marek měl na stole foťák a sluneční brejle.. Ten chlapík vzal do ruky Markův foťák a začal ho zkoumat,.. Chtěl nás asi vyfotit, pak mu teda Marek ukázal, kde se zapíná a nadšeně nás cvaknul.. :-)
Měl radost a když odcházel, chtěl si vzít na památku Markovi brejle, to se mu ale nepodařilo… :-)

Po snídani jsme se šli porozhlídnout po okolí.. A kde nic tu nic.. Pár krámků, banda dělníků stavějící most nad vodním kanálem, za mostem prašná silnička, pár baráčků v kokosovo-banánové džungli a na druhý straně to samý.. Šli jsme teda zpět k lodi, která kotvila u školy a zpět plula za hodinu.. Počkali jsme tu hodinu ve stínu.. Mezitím skončila výuka ve škole a postupně nastoupilo do lodi pár dětiček ze školy, připravených na plavbu domů.. Nastoupili jsme i my, na stejný místo vepředu, pár lidí ještě a pluli jsme zpět do Alleppey.. Nějakou chvíli jsme se nenudili, děti ze školy, co seděly za náma měli dost energie.. Hráli hru kámen,nůžky,papír.. Ale po svým, vykřikovali přitom Pi-ka-ču, Pi-ka-ču! Tuhle hru znají i tady, ale poněkud ztratila svůj význam… :-) No jo no.. Ale bylo to vtipný.. Když vystoupilo u svýho domu, poslední dítko z tý skupinky, nastal klid a já usnula.. Probudila jsem se skoro až v našem cíli….

Tak takovej byl náš zážitek, z dlouhý plavby kanálama….

Kerala, Indie

Zpátky v Goa

Výlet skútrem na Butterfly beach.
Cestou necestou, polem nepolem, lesem nelesem.. Drncalo to, drncalo.. Bylo tam pár tuze kamenitých úseků,ale Mourek to zvládl za jedna,uff.. Před tím hardcoreskútrkrosem jsme jeli kolem velkýho skleníku, kde pěstují nádherný orchideje (aspoň tak to vypadalo z cesty,blíž jsme nezajeli),pak jsme potkali spousta opic i jiné zvířectvo a mimo to i kešu stromy.Jednu kešu smradlavou papričku jsme uloupli a z ní ten jeden malinký kešu oříšek si odvezli domů.. Co jsme zaparkovali skútr,kousek od pláže, páč tam dolů už se sjet vážně nedalo (což je dobře), neviděli jsme ani jednoho motýla,ale cestou zpět mnoho..  Bylo tam hezky,až na odpadky pohozené kolem tý hezký malinkatý pláže…
Kerala, Indie


Odkazy na jednotlivé články s informacemi o zajímavých místech Indie:
>> menu vpravo >>

Kerala, Indie

Karolína v Thajsku

Ajajaj!
Karolína přeletěla malým  vrtulovým letadlem ze západního pobřeží v Goa na východ Indie do Chennai, a tam přesedla na tryskáč do Bankoku v Thajsku.

 

➤ článek: Karolína v Thajsku ➤

 

Nikdy pak nezačala pracovat a neměla potřebu zaplatit své útraty, letenky sem tam a dál,, hektolitry prochlastaného piva, kartóny prokouřených cigaret,  jízdenky za vlaky, platby za hotely a ubytování..
Místo toho i v Čechách nechávala svého přítele v situaci … zaplať…. Prostě Karolína


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *