Skip to content

Turistická Víza do Indie: e-Tourist Visa

Jak si vyřídit turistická víza do Indie? „e-Tourist Visa“. Vyhotovení víz přes internet. Platnost: 30 dní, 1 rok a 5 let od vydání. Maximální délka pobytů v Indii: 180 dní. Nutnost vycestovat po 90-ti dnech…

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

 
Víza do Indie e-Tourist Visa e-visa: ukázka + informace
 

Jak si vyřídit turistické vízum do Indie on-line?

e-Tourist Visa

„e-Tourist Visa“ = vyhotovení víz přes internet bez nutnosti návštěvy Indické ambasády.

Pro info v angličtině a vyřízení vyřízení víz on-line pokračujte zde:
https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

POZOR!
e-víza lze nyní získat vícevstupní, na 30 dní nebo 360 dní a 5 let.
Celková maximální délka pobytu v kalendářním je 180 dní. 
Jednotlivý pobyt však nesmí přesáhnout 90 dní.
 
 
Nikde v podmínkách ani v cestovní autorizaci (ETA), která po schválení přijde emailem, není psáno na jak dlouho musí turista opustit Indii.
Na konci září 2023 jsem se po příletu na mezinárodní letiště v Indii ptal imigračního úředníka na jak dlouho po devadesáti dnech pobytu musím opustit Indii, abych se mohl zas vrátit. Odpověděl mi, že to není stanoveno a mohu přiletět zpět třeba už druhý den.

Příklad:
Do Indie přiletíte 20.1.2024. Devadesátý den musíte opustit Indii na 1 den do Nepálu nebo třeba 30 dní do Thajska *. Poté se vrátíte letecky na jedno z 30 letišť určených pro elektronická víza, tj. Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Bhubaneshwar, Calicut, Chandigarh, Chennai, Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa (Dabolim), Guwahati, Jawaipuri, Goa, Kannur, Kalkata, Lucknow, Madurai, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Portblair, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum, Varanasi, Vishakhapatnam a nebo jedním z 5-ti určených námořních přístavů (tj. Chennai, Cochingalore, Goa, Mumbai ). Následně můžete v Indii strávit dalších 90 dní. Tím jste vyčerpali 180 dní pobytu a musíte opustit zemi. Následně můžete vstoupit do Indie až opět 20.1.2025.
*Může však odletět z kteréhokoli z autorizovaných imigračních kontrolních stanovišť v Indii. 
 

Zdroj: Osobní zkušenost, zdroj: indianvisaonline.gov.in a informace z víz udělených na konci září 2023
 

 

e-Tourist Visa

https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Elektronická Turistická víza

• Měsíční e-turistické vízum pro skupinové a individuální turisty
Doba trvání: 30 dní
Vstupy: dvojí vstup, neprodloužitelné a nekonvertibilní.
Cena víza:
30 dní (Duben až Červen) 10 USD *?
30 dní (Červenec až Březen) 25 USD *?

Opravdová Indie

Dlouhodobá turistická víza

• Jednoroční e-turistické vízum
Doba trvání: 1 rok:
Doba platnosti: Jeden rok (365 dní) od data udělení ETA.
Po 90-ti dnech je vyžadováno opuštění Indie a opětovný návrat třeba i druhý den.
Vstupy: Vícenásobné 
Cena víza: 40 USD

• Pětileté e-turistické vízum
Trvání: Pět let od data udělení ETA víza
Po 90-ti dnech je vyžadováno opuštění Indie a opětovný návrat třeba i druhý den.
Vstupy: Vícenásobné
Cena víza: 80 USD

Podmínky pobytu:
Nepřetržitý pobyt během každé návštěvy nesmí překročit 90 dní. Celkový pobyt v roce max. 180 dní.

 

Na počátku vyplňování formuláře žádosti o víza si zkopírujte a uložte kód „Temporary Application Id“. Umožní Vám pokračovat ve vyplňování obsáhlého formuláře později a nebo v případě, že se stránka „kousne“. Stává se to běžně.
Do formuláře budete potřebovat nahrát fotografii Vaší podobizny ve formátu JPG a fotografii/sken hlavní stránky pasu a tu požadují pro změnu ve formátu PDF.
Po vyplnění všech údajů do on-line formuláře budete vyzváni k zaplacení poplatku platební kartou, nebo PayPal účtem.
Cena ročního víza je 40 USD + $1,39 bankovní poplatek = $41,39 USD (konec září 2023)
Platnost víza počíná ve chvíli schválení (ne v okamžiku příletu do Indie).

Schválená víza jsou zaslána na Váš email. 

Zde je příklad schváleného e-víza:

 

 


Obecné pokyny

zdroj: indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

 • e-Visa má 5 podkategorií viz. e-turistické vízum (na 30 dní/01 rok/ 05 let), e-obchodní vízum, e-lékařské vízum, e-lékařské vízum a e-konferenční vízum. Cizinec (jiný než žadatel o e-konferenční vízum) bude mít povolenou klubovou činnost v rámci těchto kategorií. Cizincům žádajícím o e-konferenční vízum bude umožněno provozovat pouze aktivity povolené e-turistickým vízem (platnost co-terminus s e-konferenčním vízem pouze 30 dní). Oproti jednomu elektronickému lékařskému vízu budou udělena pouze dvě e-Medical Attendant Visa.
 • O e-Tourist a e-Business víza mohou žadatelé z způsobilých zemí/území požádat online minimálně 4 dny před datem příjezdu.
 • O vízum e-Medical, e-Medical Attendant a e-Conference vízum mohou žadatelé z způsobilých zemí/území požádat online minimálně 4 dny před datem příjezdu s 120 denním oknem. Příklad: Pokud žádáte 1. září, žadatel si může vybrat datum příjezdu od 5. září do 2. ledna
 • Vzor žádosti o eVisa je k dispozici na záložce v dolní části hlavní stránky eVisa.
 • Žadatel musí povinně nahrát aktuální přední fotografii s bílým pozadím a fotografickou stránku pasu obsahující osobní údaje, jako je jméno, datum narození, národnost, datum vypršení platnosti atd. Navíc by bylo nutné nahrát ještě jeden dokument v závislosti na typu e-víza. Přihláška může být zamítnuta, pokud nahrané dokumenty a fotografie nejsou jasné / podle specifikace.
 • Poplatek za e-vízum je specifický pro zemi/území. Poplatky za bankovní transakci ve výši 2,5 % budou účtovány dodatečně k příslušným poplatkům za e-Visa. Poplatek musí být uhrazen nejpozději 4 dny před očekávaným datem cesty, jinak nebude žádost zpracována. Chcete-li znát poplatky platné ve vaší zemi/území, klikněte prosím zde (pro e-turistická víza) a pro jiná e-víza klikněte zde .
 • Poplatek za e-vízum po odeslání je nevratný, protože poplatek je za zpracování žádosti a nezávisí na udělení ani zamítnutí elektronické cestovní autorizace (ETA).
 • Žadatel by měl mít u sebe v době cesty kopii elektronické cestovní autorizace (ETA). Potvrďte prosím, že váš stav ETA je na této webové stránce zobrazen jako „GRANTED“ před zahájením vaší cesty. Žadatelé mohou sledovat stav své žádosti online kliknutím na VisaStatus
 • Biometrické údaje žadatele budou povinně zachyceny na Immigration při příjezdu do Indie.
 • e-Visa nelze prodloužit, nelze jej převést a nelze jej použít pro návštěvu chráněných/zakázaných oblastí a chráněných oblastí. Pokud máte v úmyslu navštívit chráněné/omezené oblasti/kantonální oblasti, budete potřebovat předchozí povolení od civilního úřadu , navštivte prosím zde.
 • Aktualizace stavu platby poplatku za e-Visa může z technických důvodů/prodlení v síti trvat až 2 hodiny. Před opětovným podáním přihlášky musí žadatelé po konečném odeslání přihlášky a zaplacení poplatku počkat 2 hodiny na aktualizaci stavu platby. V případech, kdy byl odečten poplatek za e-Visa, ale stav není aktualizován, je žadatelům doporučeno ověřit stav platby kliknutím na záložku „Ověřit platbu/Zaplatit vízový poplatek“ nebo kliknutím na odkaz Ověřit platbu.
 • Státní příslušníci zemí postižených žlutou zimnicí nebo cestující, kteří přijíždějí z těchto zemí, musí mít při příjezdu do Indie OČKOVACÍ KARTU ŽLUTÉ HOREČKY, jinak mohou být po příjezdu do Indie v karanténě na 6 dní. Navštivte prosím naše nejnovější pokyny Ministerstva zdravotnictví a péče o rodinu týkající se zemí se žlutou zimnicí zde.
 • Musíte cestovat s pasem, o který jste požádali o eVisa. Vstup do Indie bude povolen na nový pas, i když byl ETA vydán ve starém pasu, avšak v takových případech musí mít cestující u sebe starý pas, na který byl ETA vydán.

Dokumenty potřebné k vyplnění žádosti o eVisa jsou uvedeny u každého typu eVisa. Než začnete vyplňovat svou žádost o eVisa, mějte všechny tyto dokumenty po ruce. Všechny dokumenty včetně vizitek, zvacích dopisů atd. musí být v anglickém jazyce, jinak bude žádost zamítnuta. 
Vyplnění žádosti a provedení platby může celý proces trvat 10 až 15 minut.

Žadatelé musí sami vyplnit žádost o eVisa a uvést správné informace v každém sloupci a převzít odpovědnost za správnost poskytnutých informací.

 • Pro e-turistická víza
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
  • U krátkodobých kurzů kopii dopisu z příslušného ústavu/organizace/nemocnice atd. na hlavičkovém papíře *
  • V případě krátkodobé dobrovolné práce kopii dopisu příslušné organizace na hlavičkovém papíře *
 • Pro e-Medical Visa
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
  • Kopie dopisu z příslušné nemocnice v Indii na hlavičkovém papíře s uvedením data/předběžného data navrhovaného přijetí.
 • Pro e-Medical Attendant Visa
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
 • Pro e-Business Visa
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
  • Kopie vizitky
  • Případný zvací dopis od indických stran, které si přejí, abyste podnikali (volitelné).
  • Pro sportovní aktivity
   • Kopie stránky pasu obsahující osobní údaje*
   • Schválení indické vlády na ministerstvu pro záležitosti mládeže a sportu (ministerstvo sportu)
   • Zvací dopis pro zahraniční sportovní týmy a sportovní osoby k návštěvě Indie od příslušné sportovní federace/sdružení v Indii.
   • Pokud se žadatel během své předchozí návštěvy Indie zúčastnil jakékoli komerční sportovní akce, musí být předloženy dokumenty týkající se splnění daňových povinností pro uvedenou návštěvu
   • Pokud sportovní akce zahrnuje návštěvu vyhrazených nebo chráněných oblastí v Indii, je třeba rovněž předložit níže uvedené dodatečné dokumenty
    (a) Povolení k pořádání akce od ministerstva vnitra, indické vlády.
    b) Politické povolení k pořádání akce od ministerstva zahraničních věcí, indické vlády.
    (c) Požadované povolení od Ministerstva pro záležitosti mládeže a sportu
 • Pro e-Business Visa navštěvující „Přednášet přednášky v rámci Global Initiative for Academic Networks (GIAN)“
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
  • Pozvání hostitelského ústavu na zahraniční fakultu
  • Kopie sankčního příkazu podle GIAN vydaného Národním koordinačním institutem viz. IIT Kharagpur
  • Kopie přehledu předmětů, které má fakulta absolvovat
 • Pro elektronickou konferenci Visa
  • Naskenovaná životopisná stránka pasu s fotografií a podrobnostmi *
  • Pozvánka od pořadatele, kterou si žadatel může u tohoto pořadatele vyžádat.
  • Politická prověrka od ministerstva zahraničních věcí
  • Povolení k události od ministerstva vnitra
 

Digitální fotografie, která má být nahrána spolu s aplikací Visa, by měla splňovat následující požadavky:

 • Formát – JPEG
 • Velikost
  • Minimálně 10 kB
  • Maximálně 1 MB
 • Výška a šířka fotografie musí být stejná.
 • Fotografie by měla zobrazovat celý obličej, pohled zepředu, oči otevřené a bez brýlí
 • Vycentrujte hlavu v rámečku a představte celou hlavu od horní části vlasů až po spodní část brady
 • Pozadí by mělo být světlé nebo bílé.
 • Žádné stíny na obličeji ani na pozadí.
 • Bez hranic.
 • Naskenovaná hlavní stránka pasu s fotografií a podrobnostmi.
  • Formát – PDF
  • Velikost: minimálně 10 kB, maximálně 300 kB
 • Jiný dokument pro obchodní/lékařské účely
  • Formát – PDF
  • Velikost: minimálně 10 kB, maximálně 300 kB

 

One Month e-Tourist Visa
Duration: One Month (30 Days).
Entries: Double Entry, non-extendable and non-convertible.
One year e-Tourist Visa
Duration: One year (365 Days) from the date of grant of ETA.
Entries: Multiple
Five years e-Tourist Visa
Duration: Five years from the date of grant of ETA.
Entries: Multiple
Stay: Maximum stay in India during one Calendar Year should not exceed 90 days for 1 year and 5 year Tourist Visa.

 
Indická vláda nepovolila žádnému agentovi ani zprostředkovateli účtovat poplatky za zprostředkování nouzového / expresního víza / eVisa. 
Pozor na podvodné stránky které se tváří jako oficiální a účtují si vyšší poplatky.

 

e-Tourist Visa

 

  

Opravdová Indie

 
O informace se podělil Petr v komentáři níže na této stránce. Dle jeho osobní zkušenosti lze získat e-víza na  neomezeným počtem vstupů během období 365 ti dnů od jejich vydání. Každý jednotlivý pobyt nesmí překročit 90 dní.

Popis vyřízení e-víza dle Tomáše

 
Napoprvé vyplnit e-víza je docela náročné. Doporučuji jeden pokus nanečisto. Celý postup je popsán na stránkách MZV.
Žadatel si musí předem připravit svou fotografii podobnou pasové, formátu JPG. Po načtení se fotografie dá přímo ve formuláři upravit na požadovaný čtvercový formát.
Dále je třeba mít připravený sken pasu ( stránku s fotkou a údaji) , ve formátu PDF !
Vyplňování formuláře se dá naštěstí kdykoli přerušit ( předtím si zkopírujete kód, pod kterým rozdělaný formulář zase najdete).
Při placení kartou se proces kouše, ale na poněkolikáté se mi zaplatit povedlo.
Pokud nemáte pakistánské předky, nebo razítko v pase, vízum vám schválí. Mně přišla schválená e-mailem hned druhý den. Vyplňováním a platbou čtyř víz jsem strávil asi 7 hodin + skeny pasů a focení podobenek. Napoprvé se mi podařilo progooglovat na podvodné stránky. Poznají se podle přípony „int“. Oficiální mají příponu „gov“. https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html
Podezření jsem pojal v momentu, kdy mi v průběhu vyplňování falešného formuláře zavolala „úřednice“, zda nepotřebuji s něčím pomoci. To by pravý indický úředník asi neudělal. A na konci na mně vypadla cena 130, místo 80 USD. Kdyby nebyli nenažraný, mohlo jim to možná projít..
 Autor:  Tomáš Petr 
 
   

COVID-19

Indická vláda – Ministerstvo zdravotnictví
https://www.mohfw.gov.in/

Pokyny pro mezinárodní přílety

S platností od 1.1.2023:

Doporučuje se plné očkování  proto Covid-19

 

Zdroj: dokument v PDF: Guidelines-for-International-Arrivals
Indická vláda, Ministerstvo zdravotnictví a péče o rodinu: Pokyny pro mezinárodní přílety

 


 

Přeji Vám skvělé zážitky v Indii!


Víza do Indie e-Tourist Visa e-visa: ukázka + informace
 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblr

15 thoughts on “Turistická Víza do Indie: e-Tourist Visa

 1. Radek says:

  Dobrý den. Děláme si e-visa do Indie a trošku jsme nervózní z jedné věci. Děláme to měsíc dopředu, protože v návaznosti na e-visa si budeme žádat o permit do chráněných území. Máme schválené 30 denní vízum, ale v tom dokumentu, který vyleze je date of ETA expiration v podstatě stejné jako datum příletu. Máme být nervózní?

  Odpovědět
 2. Tomas says:

  Platí pro turistické e-vízum nějaká minimální lhůta, po které je možné se vrátit do země, když uplynula stanovená doba 90 dnů, nebo obnovení této doby lze zajistit pouhým překročením hranic a teoreticky návratem i po jednom dni?

  Odpovědět
  • * NaCaj.cz says:

   Hledal info na stránkách immigračního úřadu Indie i na stránkách Indické ambasády v Praze. Nikde jsem nenalezl zmínku, za jak dlouho se lze vrátit.
   Na konci září 2023 jsem se po příletu na mezinárodní letiště v Indii ptal imigračního úředníka na jak dlouho po devadesáti dnech pobytu musím opustit Indii, abych se mohl zas vrátit. Odpověděl mi, že to není stanoveno a mohu přiletět zpět třeba už druhý den.

   Odpovědět
 3. Vaclav says:

  Jojo, dává to na vybranou ze řrí způsobů? 1/Sbi e-pay, 2/ Paypal, 3/ Axis bank. Axis bank je platba kartou a jak jsem googloval prý to občas  nechce neindické karty

  Odpovědět
 4. Roman says:

  Zdravím, nějak se mi nedaří dostat na platební bránu. Mám již po vyplnění formuláře e-visa své ID, ale nemohu najít  místo, kde bych zaplatil. U statusu e-visa mi to piše, že je to v procesu, ale je potřeba zaplatit. Poradíte,pls?

  Odpovědět
 5. Vaclav says:

  Nevím zda jde v tomto nějak poradit. Vše jsem vyplnil, ale při finálním kroku mi to odmítá platbu. 2 různé karty Mastercard… Dostal jsem radu že mám zkusit zaplatit PayPalem. Nemáte nějakou lepší radu?
  díky

  Odpovědět
  • * NaCaj.cz says:

   Zkontrolujte si nastavení karty ve vašem on-line bankovnictví. Někdy je nejprve potřeba povolit on-line platby, platby do a v zahraničí apd.

   Odpovědět
 6. Michaela says:

  Dobrý den, na stránkách Ministerstva zahraničí se píše, že lze žádat o krátkodobá e-turistická víza do 60 dní, ale na oficiálních indických stránkách je na výbět pouze 30 dní, 1 rok, 5 let. Když chci v Indii strávit 2 měsíce musím tedy žádat o roční víza je to tak?

  Děkuji za radu

  Odpovědět
  • * NaCaj.cz says:

   Využít jednoroční (Nepřetržitý pobyt během každé návštěvy nesmí překročit 90 dní).
   Doba pauzy mezi pobyty není stanovena, je možné i jen jeden den.
   • Jednoroční e-turistické vízum
   Doba trvání: 1 rok:
   Doba platnosti: Jeden rok (365 dní) od data udělení ETA.
   Vstupy: Vícenásobné
   Cena víza: 40 USD

   Odpovědět
  • * NaCaj.cz says:

   Na stránkách MZV jsou neaktuální informace. Psal jsem jim email, ať udělají update.

   Odpovědět
 7. MARTA says:

  POZOR  – NA STRÁNKY „https://http://www.e-visaindia.com/about.php“ 
  JSOU OPRAVDU FALEŠNÉ.

  PO SKONČENÍ APLIKACE  POŽADUJÍ PLATBU CCA 10 000 RUPIÍ -ČERVEN 2019,
  TAKŽE VELICE OPATRNĚ.  OPROTI PRAVÝM MAJÍ ZJEDNODUŠENÝ FORMULÁŘ A OPRAVDU VOLÁ  FALEŠNÝ ČLOVĚK Z AMBASÁDY….

  Odpovědět
 8. Jirka says:

  Ahoj, chystáme se na 10 dní do Sikkimu, celkem budeme v Indii asi necelé tři týdny. Nevíte někdo, jak je to s povolením ke vstupu do Sikkimu (Inner Line Permit nebo Restricted Areas Permit), když má člověk e-vízum? Budeme vyřizovat buď v Darjeelingu nebo v Rangpo.

  Na stránkách ambasády uvádějí, že: „e-Visa is non-extendable, non-convertible & not valid for visiting Protected/Restricted and Cantonment Areas. If you intend to visit Protected/Restricted/Cantonment areas, you would require prior permission from the Civil Authority“.

  Znamená to jen obecně, že mě e-vízum neopravňuje ke vstupu a musím si na místě požádat o permit anebo to znamená, že když mám e-vízum, tak permit na místě vůbec nedostanu a k tomu, abych ho dostal, potřebuju klasické vízum z ambasády? Děkuju moc za odpověď.

  Jirka

  Odpovědět
  • MAREK * NaCaj.cz says:

   Je jedno, jestli jste si pořídili e-viza, nebo víza na ambasádě. do oblasti Sikkim si budete muset vyřídit zvláštní povolení „Protected Area Permit (PAP)“ a do některých oblastí i „Restricted Area Permit (RAP)“. Tato povolení by měly vydávat Indické ambasády.
   Povolení lze získat i v Indii na hranici státu „Rangpo border crossing checkpoint“. Je třeba mít kopii pasu a víza a dvě pasové fotografie. Povolení se vydává pouze „skupině“ dvou a více lidí.

   Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *