Skip to content

Příprava na cestu do Indie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr

 

Před cestou je dobré najít co nejrelevantnější informace o Indii. Setkat se se zkušenými cestovateli, kteří již Indii procestovali a strávili v ní delší dobu.

Když jsem měl poprvé letět do Indie, byl jsem z toho trochu vyplašený. O Indii jsem nevěděl skoro nic a při hledání informací o této exotické zemi na internetu jsem nalézal množství komerčně zaměřených článků a blogů, které mé otázky před cestou nechávaly nezodpovězené.

Na těchto stránkách se proto budu snažit zodpovídat všechny možné otázky spojené s cestováním a životem v Indii.
Postupně, jak mi čas dovolí budu doplňovat další informace a zkušenosti z cest.

Máte-li nějaké dotazy, nebo připomínky, můžete je psát do komentáře prostřednictvím formuláře na konci jednotlivých stránek a článků.
Pokusím se odpovědět.

 

  Rubrika:  ➤ Příprava na cestu do Indie

 

 


Cože? Letět do Indie?

Nikdy mě nenapadlo, že mě někdy budou čekat přípravy na cestu do Indie.
Rád jsem si občas poslechl klasickou Indickou hudbu a nebo shlédl nějaký ten dokumentární film z Indie. To bylo vše. Do Indie jsem se nechystal.

Přiletěl jsem z Mexického Yucatanu, abych si užil alespoň z části nádherného léta v Evropě a v Čechách s tím, že se vrátím zpátky“domů, do Mexika!“.
Ale Láska je láska a moje tehdejší milá v Berlíně mě tuze dlouho nechtěla pustit a zdržovala mě až do sněhových kalamit.
Lezavě se chladilo, stmívalo se čím dál dříve. Rozhodl odletět zpět do Mexika.  Jenže mexická turistická sezóna již vypukla a ceny letenek raketově vystřelily vzhůru.

Můj rozpočet byl omezený a opravdu se mi nechtělo za letenku do Mexika platit 30.000 Káčos.
Potkal jsem kamaráda, rozprávěli jsme spolu a on povídá: „Kašli na Mexiko, leť do Indie.  Je to země velkých kontrastů. Když se naučíš v Indii smlouvat, je to super-levné žití!“

A tak jsem sledoval zdroje, kde koupit levné letenky do Indie a přestože i v Indii začínala turistická sezóna, našel jsem zpáteční letenku za skvělých 11.000 Kč. Po několika týdnech od setkání s kamarádem jsem sám odletěl do Bombaje a Indii strávil svou první zimu, … a později, po prodloužené dovolené v Evropě, se do Indie vrátil znovu, ale tontokrát na dlouho :-)

 

  Rubrika:  ➤ Příprava na cestu do Indie


 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *