Skip to content

Cestování po Indii 2017

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr

Další půl-roční pobyt v Indii

Krávy na ulici. Jaipur, Rajasthan, Indie

Krávy na ulici. Jaipur, Rajasthan, Indie


Další, pro mě již pátý 6-ti měsíční pobyt v Indii začíná klasicky přistáním v šílené Bombaji.

Z Bombaje, z nádraží Lokmaniatilak jedeme už tolikrát projetou trasou do státu Goa aklimatizovat se  na pláži Agonda Beach.  
Jako obvykle si chceme užít pobřeží Goa, moře a pláže až do té doby, dokud se sem nenavalí houfy turistů. 
8. listopadu 2016 vyhlásila Indická vláda v čele s ministerským předsedou Narendra Modi takzvanou demonetizacii. Ukončila se platnost bankovek v  nejvyšší hodnotě 500 Rupií a nastal chaos, protože nové bankovky byly k dostání jen v minimálním množství. (info o aktuální situaci Indické rupie).
V této situaci by bylo bláznovství vydávat se na dlouhou cestu po Indii. pouze v turistických oblastech se dalo přežít s dostatečnou hotovostí EUR, nebo Amerických Dolarů. 
Rozhodli jsme se pro to, že naši dlouhou cestu do Rajastánu odložíme na dobu, kdy se situace s Indickou Rupií zlepší a také, až se v Rajastánu trochu oteplí.

Rajasthan

Z Goa – Margao » Ratlam Jn » Udaipur » Bundi » Jaipur »  do Goa

Mapa: vlak: Goa - Uadipur - Rajasthan, Indie.

Vlak: Goa – Udaipur

Mapa: vlak: Udaipur - Bundi - Jaipur

Udaipur-Bundi-Jaipur

Mapa: vlak: Goa - Udaipur, Rajasthan, Indie

Vlak: Jaipur – Goa

 

 

 

 

 

 

 

Cesta vlakem z Goa do Radžastánu

Agonda > Canacona > Madgaon = nerezervovaným vlakem, nebo autobusem

Vlaky z Margao (Madgaon), Goa » Udaipur

  • Madgaon → Ratlam Junction = 1184 km / 21 h 
    Ers Nzm Duronto – Train# 12283
    MADGAON (MAO) 12:10 Středa, 08 února, 2017
    RATLAM JN (RTM) 09:10, Čtvrtek, 09 února, 2017
    Vagón Sleeper S4: lůžko 51 + 54 (Upper)
    Cena celkem: Rs.2,313 (za 2 osoby)
    एर्नाकुलम-हजरत निजामुद्दीन दुरोंतो एक्सप्रेस
  • Ratlam Junction → Udaipur City = 303 km km / 6h 45m
    Veer Bhumi Exp Train # 19329
    RATLAM JN (RTM) 12:30 Čt, 09 února
    UDAIPUR CITY (UDZ) 19:15 Čt, 09 února
    Vagón Sleeper S4: lůžko  43 + 46  (Upper)
    Cena celkem: Rs. 434 (za 2 osoby)

Udaipur, Rajasthan

Ubytování v Udaipuru

V Udaipuru pobudeme 14 dní.
Na první dvě noci jsme si přes booking.com zdarma zarezervovali pokoj v hotelu
Jagat Villa Guest House.

Na první noc, nebo dvě, je to ideální. Cestovatel se pak nemusí trmácet se zavazadlem z místa na místo a hledat vhodné ubytování. Do Udaipuru přijíždíme až po setmění. V tu dobu není snadné něco nalézt. Pokud budeme chtít změnit ubytování, s batohy v bezpečí prvního hotelu můžeme v klidu a svobodně nalézt jiný, ještě lepší hotel.

Jagat Villa Guest House

Jagat Villa Guest House - rezervace ubytování v Udaipuru

58, Ganesh Gathi, Gadiya Devra, 313001 Udaipur, India
Check-in: 07:00 – 23:30 hours
Check-out: 10:00 – 10:30 hours

3oo metrů od známého jezera Pichola Lake.
2,5 km od železničního nádraží, 3,6 km po silnici
Střešní terasa s restaurací, 24 hod. recepce. Parkování zdarma.

Standard Double Room with Fan

9.2. – 10.2. Rs.400 / noc (konečná cena)
Dvou-postel, privátní koupelna se sprchou a WC, Stropní ventilátor,

Zajímavá místa v blízkém okolí: 

Bagore ki Haveli 0.2 km
Jagdish temple 0.2 km
City Palace of Udaipur 0.6 km
Lake Pichhola 1.1 km
Vintage Collection of Classic Cars 1.5 km
Jag Mandir 1.6 km
Udaipur Railway Station 2.3 km
Fateh Sagar Lake 2.4 km
Saheliyon Ki bari 2.4 km
Sajjangarh Fort 4.6 km

➤ Článek: ➤ Udaipur ➤


Bundi, Rajasthan

24.2. jedeme vlakem z Udaipuru do Bundi.
(Vzdálenst po silnici: 300km by měla trvat zhruba 4h 30m.)

Vlak: Udaipur → Bundi

  • Mewar Express (12964)
    UDZ PÁ 24.2. 18:15 → 22:33 BUDI
    248 km / 4h 18m / Rs. 440 (za 2 osoby)
    Sleeper: vagón S4, lůžko 35 + 38 (Upper)

 

Ubytování v Bundi

Jako obvykle jsme si na první dvě noci zdarma zarezervovali pokoj přes booking.com

Raj Mahal Guest House 

Near Nawal Sagar Lake, Suraj Ji ka badd, Bal Chand Para, 323001 Bundi, India
Phone: +91 8947004590 
GPS: N 025° 26.890, E 75° 37.962
Rezervace ubytování: 24.2 + 25.2.

Standard Double Room
Pokoj: 17 m², dvou-postel, stůl, ventilátor, vlastní koupelna se záchodem, mramorová podlaha.
Cena ubytování pro 1-2 osoby: Rs. 550 /noc. V ceně je i chutná snídaně!

Check-in: od 11:00
Check-out: do 10:00

Tento hotel jsme zvolili i z důvodu, že v recenzích hostů na booking.com se lidé zmiňovali, že jim hotel poskytl odvoz z nádraží. My přijíždíme pozdě v noci a tak se zajištěný odvoz hodí. Po dotazu mi z hotelu napsali, že si účtují Rs.150, protože nádraží je vzdálené 8 km od hotelu. (podle GoogleMap je to trochu méně, ale cena skvělá.


Z Bundi pokračujeme do Jaipuru

1.3.2017
Na cestě vlakem z Bundi do Jaipuru se musí přestupovat buď v Sawai Madhopur, nebo v Kota Junction.
Po kolejích má nekratší trasa 264 km přes Sawai Madhopur, ale do Jaipuru jede jen jeden přímý vlak týdně (?) a málo spojů s přestupem. Chceme přijet do Jaipuru ve časnější hodinu, abychom měli čas vybrat si vhodný hotel.
Z těchto důvodů volíme o trochu delší trasu s přestupem v Kota Jn.

Po silnici je to do Jaipuru jen 218 km. Z Bundi budou jezdit pravidelné autobusy a tak si až na místě zjistíme jaký způsob dopravy do Koty bude nejvhodnější. Předběžně máme zvolený vlak.
Bundi →  Kota → Jaipur

  • Bundi (BUDI) → Kota Junction (KOTA)
    Mewar Express
    (12964) Úterý 28.3. 
    Bundi 22:35 → 23:25 Kota Jn. 38km / 0h 50m
    (*bez místenky)
  • Kota Jn (KOTA) → Jaipur (JP) středa 01 března 2017
    KOTA: ST 1.3. 01:55 → JP: 06:15 ST 1.3.
    240 km / 4h 20m / Rs.374 (za 2 osoby)
    vagón Sleeper S6 – 11+14 Upper

Jaipur, Rajasthan

Do Jaipuru přijedeme 1. března v 6:15 ráno. 
Rádi bychom se ubytovali za Rs.600 ve stejném hotelu, jako loni, případně v hotelu, kde jsem bydlel před třemi roky, ve stejné ulici. Tehdy jsme platili za pokojík s koupelnou Rs.500. 

➤ Článek: ➤ Jaipur, Rajasthán ➤


♥ …zde po 1.3. popíšeme naši cestu, zážitky a zkušenosti z Jaipuru


Vlakem z Radžastánu do Goa

Přestože mám skoro 5 let zkušeností s cestováním Indickými vlaky, začal jsem nakupovat jízdenky trochu pozdě. Hledání, koumání, kombinace kombinací, abych našel navazující vlaky, které ještě nebyly vyprodané. Nakonec se mi podařilo zajistit si rezervace téměř na všechny spoje.

Na poslední, nejdelší trase naší cesty byly ale rezervace míst všech vlaků vyprodány. Koupil jsem tedy jízdenku na vlak, kde bylo nejnižší čekací číslo „Waiting List“ PQWL-33, -34 .  Doufáme, že se do 10 března ze záporného čísla stane platná rezervace a nebudeme muset trávit 1 den a 4 hodiny v tlačenici nerezervovaného vagónu té nejnižší třídy.

Vlak z Jaipuru do Margao (Madgaon]

  • JAIPUR → MADGAON Pátek, 10. března 2017
    Maru Sagar Exp (12978)
    JP 09:50 → MAO 13:10 Sobota 11.března (obvyklé spoždění +1:26)
    1691 km / prům.rychlost: 62 km/h / 1d 3h 20m / cena: Rs.1,464 / 2 osoby
    vagón Sleeper: WaitingList PQWL-33 + PQWL-34

    Nápad! …nevystupovat a jet dál
    → Karwar → Gokarna Road 14:46 (o.zpoždění +1:46)

Na cestě z Goa do Radžastánu a zpět najedeme postupně 3764 km


Mnoho vlaků z Goa na sever do Radžastánu bylo měsíc před naším plánovaným odjezdem vyprodaných. Zkoušel jsem proto vyhledat nějaké levné letenky do Dillí a do Jaipuru. 

Jednosměrná letenka GOA – New Delhi i Goa – New Delhi – Jaipur: Cena: Rs 4,614 

Jelikož jsme v Indii a v JV Asii vždy minimálně půl roku, raději šetříme a cestujeme levným vlakem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblr